Hatay Mahalli Haber
MENÜ

İhbara Rağmen Ilgilenen Yok! Sitenin Fosseptiği Denize!..

Yayınlanma Tarihi : 11.07.2024 08:32 Bu haber 86 defa okundu

Hatay’ın Arsuz ilçesine bağlı Madenli mahallesinde bir sitenin fosseptik atıkları direk denize boşaltılması çevre sakinleri olmak üzere herkesi ayağa kaldırdı.

Paylaş Paylaş Paylaş
İhbara Rağmen Ilgilenen Yok! Sitenin Fosseptiği Denize!..

Prof. İskender Sayek Caddesi üzerindeki çevre sakinlerinin iddiasına göre, iki gündür fosseptik atıklarını denize döküyor. Denizde atık akıntıları gördüklerini cep telefonu ile çekerek kirliliğin boyutunun ve tehlikesini insan sağlığı bakımından olumsuzluklara yol açacağını ifade ettiler.İhbara Rağmen Ilgilenen Yok! Sitenin Fosseptiği Denize!..

Durumu 153 numaralı hattı arayarak yetkililere bildirdiklerini ancak gerekli ilgiyi göremediklerini belirterek biran önce insan ve çevre sağlığı için tedbirlerin alınması gerektiğinin altını çizdiler.

Ayrıca, vatandaşlar foseptik atıkların denize boşaltılmasının sadece kötü bir görüntü oluşturmakla kalmadığını, aynı zamanda insan sağlığına, deniz ekosistemlerine, doğaya ve çevreye zarar verdiğini vurguluyorlar. Özellikle halka açık deniz ve plajlarda bu tür atıkların denize dökülmesinin insan sağlığı için ciddi tehlikeler oluşturabileceğine dikkat çekiyorlar.

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol