Hatay Mahalli Haber
MENÜ

Film Festivali Açılışına Katıldı

Yayınlanma Tarihi : 18.10.2022 00:10 Bu haber 246 defa okundu

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz; Kültür Bakanlığı’nın katkılarıyla, Antakya Belediyesi ev sahipliğinde, Ansam Kültür Derneği ve Fotofilm tarafından 14-20 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan "Antakya 10. Uluslararası Film Festivali" açılışına katıldı.

Paylaş Paylaş Paylaş
Film Festivali Açılışına Katıldı

Açılış konuşmasında Başkan Yılmaz: “Kıymetli misafirlerimiz; Kültür ve Turizm Bakanlığımızın katkıları, Ansam Kültür Derneği ve Fotofilm iş birliği ile Türk sinemasının gelişmesine ve eserlerinin tanıtılmasına katkı sağlamak amacıyla organize edilen Uluslararası Film Festivali’mize hoş geldiniz. 

Antakyalı olmak büyük ayrıcalık. Sanata ve sanatçıya verdiğimiz önem geçmişimizden gelen bir kültürdür. Antakya, dünyadaki yirmi üç medeniyetin on üçüne beşiklik etmiştir. Bu gururla Antakya 10. Uluslararası Film Festivali’ne, ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

Uluslararası festivalimizde uzun metraj, kısa film ve belgesel film kategorilerinde yarışacak olan 45 ülkeden 620 film ekibine ve sanatçılarımıza başarılar diliyor, her birine sinema sanatına yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı: “Kültür Bakanlığı’nın katkılarıyla, Antakya Belediyesi ev sahipliğinde, Ansam Kültür Derneği ve Fotofilm tarafından 14-20 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan Antakya 10. Uluslararası Film Festivali’nde 85 film Meclis Kültür Merkezi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Hatay Mimarlar Odası, Erol Bilecik Teknik Anadolu Lisesi, Hatay TED Koleji ve Hatay Doğa Koleji’nde halka açık ve ücretsiz gösterilecek.

Uzun metraj, kısa film ve belgesel film kategorilerinde Altın Defne ödülünü kazanmak için yarışacak filmlerin ödülleri, 20 Ekim’deki kapanış töreninde açıklanacak ve kıymetli ödüller bu seneki sahipleri bulacak.”

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol