Hatay Mahalli Haber
MENÜ

DOB'un "Şekeronya" Müzikali Hatay'da Depremzede çocuklarla Buluşacak

Yayınlanma Tarihi : 24.11.2023 12:53 Bu haber 106 defa okundu

- Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Tan Sağtürk:- "Sanatın, duygu ve düşüncelerimizi ifade etmenin yanı sıra ruhsal iyileşmeye de katkıda bulunan bir araç olduğuna inanıyoruz"

Paylaş Paylaş Paylaş
DOB'un

Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürlüğü, Hatay'da depremzede çocuklara moral ve motivasyon sağlamak için kamyon sahnelerinde "Şekeronya" müzikalini sergileyecek.DOB'un

Genel müdürlükten yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde çocukların yaralarını sarmak, onlara moral vermek ve yüzlerini güldürmek amacıyla gezici kamyon sahnelerinde "Şekeronya" çocuk müzikali sergileniyor.

Mersin Devlet Opera ve Balesi'nin Hatay turnesi kapsamında "Şekeronya", 25 Kasım Cumartesi saat 12.00'de İstanbul Sanayi Odası Konteyner Kent'te, saat 15.00'te Savunma Sanayii Konteyner Kent'te; 26 Kasım Pazar ise saat 12.00'de Katar 2 Konteyner Kent'te depremzede miniklerle buluşacak.

- "Bir nebze olsun moral katkıda bulunmayı hedefliyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen DOB Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Tan Sağtürk, sanatın, duygu ve düşünceleri ifade etmenin yanı sıra ruhsal iyileşmeye de katkıda bulunan bir araç olduğunu vurguladı.

Sağtürk, "Bu nedenle deprem ve afet bölgelerinde Şekeronya gibi çocuk müzikalleriyle gezici sahnelerimiz aracılığıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle çocuklarımıza ve toplumumuza bir nebze olsun moral katkıda bulunmayı hedefliyoruz." ifadesini kullandı. AA

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol