Hatay Mahalli Haber
MENÜ

Başkan Yapar Hatay Akademi Senfoni Orkestrası’nın ‘Hatay’da Sanat ışığı’ Konserine Katıldı

Yayınlanma Tarihi : 28.05.2024 08:56 Bu haber 66 defa okundu

Antakya Belediye Başkanı İbrahim Naci Yapar, Aselsan Küçükdalyan-1 Konteyner Kenti’nde gerçekleştirilen Hatay Akademi Senfoni Orkestrası’nın ‘Hatay’da Sanat Işığı’ konserine katıldı.

Paylaş Paylaş Paylaş
Başkan Yapar Hatay Akademi Senfoni Orkestrası’nın ‘Hatay’da Sanat ışığı’ Konserine Katıldı

Konsere Başkan Yapar ve eşi Funda Yapar’ın yanı sıra Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katılım gösterdi. Başkan Yapar Hatay Akademi Senfoni Orkestrası’nın ‘Hatay’da Sanat ışığı’ Konserine Katıldı

Başkan Yapar, konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Bu akşam burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Antakya bugüne kadar 7 defa yerle bir oldu ve her seferinde küllerinden yeniden doğdu. 6 Şubat depreminde birçok canımızı kaybettik, Rabbim hayatını kaybedenlere rahmet eylesin. Tüm kayıplarımıza rağmen umudumuzu kaybetmedik, depremden sonraki ilk günden itibaren depremin izlerini silmeye başladık. Her geçen gün umudumuz yeniden artıyor ve Antakya’nın yeniden ihya ve inşasına şahitlik yapacağız. Hatay kültür ve medeniyetler başkenti olmayı hakeden bir şehir. Biz burada yıllardır birlik ve beraberlik içinde yaşamaktayız ve bundan sonra da yaşamaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza bu etkinliklerle moral sağlayan orkestramıza ve derneğimize teşekkür ediyorum. Bu şehrin ayağa kalkması noktasında bir yandan inşaat, bir yandan sosyal donatılar yapılırken en önemli konulardan biri de değerli sanatçılarımızın sunacağı halkımıza moral sağlayan bu etkinliklerdir. Bizler de her daim bu etkinliklerin destekçisi olacağız. Katılımlarınızdan dolayı siz değerli hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.”

Hatay Akademi Senfoni Orkestrası’nın ‘Hatay’da Sanat Işığı’ konserleri; 1 Haziran Cumartesi günü saat 20.30’da Katar-2 Konteyner Kenti’nde, 3 Haziran Pazartesi günü saat 20.30’da İso Konteyner Kenti’nde gerçekleştirilecek.

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol