Hatay Mahalli Haber
MENÜ

Türkiye Emekli Uzman çavuşlar Derneği (temud) Için Güç Birliği

Yayınlanma Tarihi : 29.03.2024 23:37 Bu haber 162 defa okundu

Atanamayan uzmanlar derneği (atauzder)

Paylaş Paylaş Paylaş
Türkiye Emekli Uzman çavuşlar Derneği (temud) Için Güç Birliği

Genel Başkanı Sayın Mustafa GÜNDEŞLİ ve TEMUD geçici Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tuncay ÖZDEMİR ile TÜRKİYE EMEKLİ UZMAN ÇAVUŞLAR DERNEĞİ (TEMUD) seçimlerine birlikte katılma kararı almışlardır. 

*Emekli Uzman Çavuşlar

*Aktif görev yapan Uzman Çavuşlar 

*Atanamayan Eski Uzman Çavuşlar 

*Gaziler

*Görevde yaralanıp gazilik hakkını alamayan Uzman Çavuşlar 'ın 

Sorunlarına yönelik bu zamana kadar yaptığımız çalışmalar ve bütün görüşmelere ek olarak temud çatısı altında fazlasıyla güçlenerek daha geniş kapsamda konuların aciliyetine göre çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.

Çalışmalarımız geçici çözüm ile değil, kökten çözüme kavuşacak şekilde yapılacaktır.

  Özet ile aşağıda belirtilen sorunlar ivedilikle çözülmesi için ilgili makamlarla görüşülecektir.

AKTİF GÖREV YAPAN UZMAN ÇAVUŞLARIN SORUNLARI

Uzman çavuşların özlük hakları ile ilgili sorunlar; Sağlık yönetmeliği, tayin yönetmeliği, kıdemlerin rütbeden sayılmaması ve diğer özlük haklarının düzeltilmesiyle beraber kadroya geçirilmeyi beklemektedirler. Bu düzenlemelerle beraber binlerce profesyonel mesleklerini devam edeceklerini düşünmekteyiz. Sadece Uzman Çavuş’ların talebi geleceğe umutla bakmak, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü canla başla korumaktır.

UZMAN ÇAVUŞLAR GÖREVİ NEDEN BIRAKMAK ZORUNDA KALIYORLAR?

 Yurt içi ve yurt dışında en kritik bölgelerde görev yapan Uzman Çavuş’ların özlük haklarında iyileştirme yapılmadığı ve mobbing kaynaklı görevinden ayrılmak zorunda kalmışlardır.

Binlerce profesyonel Eski Uzman Çavuş yıllarca askerlik mesleği yaptığından dolayı sivil hayatta işsiz kaderine terk edilmişlerdir.

3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5’inci maddesinde “Uzman Erbaşların 14/07/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları kanununun 92’nci maddesi hükmünden yararlanabilmeleri için 2016 yılından önce 2 yıl olan hizmet yılın 2016 yılından sonra 7 yıl olarak değiştirilmiştir. Bu kanuna istinaden devlet eliyle uygun kadrolara referansız bir şekilde atama yapılması beklenmektedir.

 Uzman Çavuşlar camiasının sorunlarının kalmadığı güzel yarınlar için huzur içinde görevine ve yaşamına devam etmesi adına desteklerinizi bekliyoruz. 

BİRLİKTE HAKKIMIZI ALACAĞIZ, İNANDIK BAŞARACAĞIZ.

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol