Hatay Mahalli Haber
MENÜ

Türk Tarih Kurumu’ndan Teşekkür Belgesi

Yayınlanma Tarihi : 07.06.2024 09:33 Bu haber 51 defa okundu

Hatay’ın tarihine ışık tutan değerli koleksiyonunu bağışlayan aynı zamanda Fahreddin Osmanca’ya Türk Tarih Kurumu tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Paylaş Paylaş Paylaş
Türk Tarih Kurumu’ndan Teşekkür Belgesi

Fahreddin Osmanca, son 10 yıldır Hatay’ın tarihi üzerine yaptığı araştırmalar ve biriktirdiği önemli dokümanların yer aldığı, 3000'i aşkın arşiv belgesi, kartpostal, pul ve haritanın yanı sıra, depremde kaybedilen yapıların fotoğraflarını da Türk Tarih Kurumu'na bağışlamıştı.Türk Tarih Kurumu’ndan Teşekkür Belgesi

Teşekkür belgesini Hatay’ın milletvekillerine sunan Tarihçi Fahreddin Osmanca, “İyi bir tarihçi olma yolunda en başından beri beni yalnız bırakmayan büyüklerime ve şehrime bu teşekkür belgesini armağan ediyorum” dedi.

Fahreddin Osmanca’ya Hatay’a yaptığı katkılardan dolayı teşekkür edildi. Bu tür çalışmalar, hem Hatay’ın tarihini koruma hem de gelecek nesillere aktarma açısından büyük bir değer taşıdığına işaret edildi. Türk Tarih Kurumu'nun Osmanca'ya verdiği teşekkür belgesi, bu değerli katkıların bir takdiri olarak öne çıkıyor.

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol