Hatay Mahalli Haber
MENÜ

Rezerv Alanla Ilgili Cevapsız Sorular Artık Cevabını Bulmalı

Yayınlanma Tarihi : 22.04.2024 21:58 Bu haber 109 defa okundu

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, bugün rezerv alan ilan edilen yerlerle alakalı mağduriyet yaşayan vatandaşlarla görüştü.

Paylaş Paylaş Paylaş
Rezerv Alanla Ilgili Cevapsız Sorular Artık Cevabını Bulmalı

Defne ilçesi Çekmece Mahallesinde ve Antakya Gazi Mahallesinde rezerv alan ilan edilen yerlerde evleri, parselleri bulunan vatandaşlar, önceki dönem Hatay Baro Başkanı Cihat Açıkalın, Defne Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Ekmekçi, Çekmece Muhtarı Ali Kaya, Gazi Mahallesi Muhtarı Mehmet Hatun’un da bulunduğu toplantıda konuşan Güzelmansur,

Deprem sonrası vatandaşların giderek büyüyen sorunlarının çözümü noktasında gerekli adımları atmaya devam ettiğini belirterek; “Hiç kimsenin mağdur olmadan bu süreci tamamlaması için hak arayışımızı her yerde sürdüreceğim” dedi.

Milletvekili Güzelmansur ayrıca; “Hatay’da rezerv alan ilan edilen bölgelerde binlerce halkımız huzursuz, mutsuz ve korku içerisinde. Kafasını yastığa koyup rahatça yatamayan, depremde her şeyini kaybeden hemşehrilerimin endişeleri giderilmeli, hakları tam teslim edilmeli ve cevapsız sorular artık cevabını bulmalı. Kıymetli hemşehrilerimden her gün onlarca telefon, yüzlerce mesaj geliyor. Herkesin tek tek sesi olmaya ve mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmalarıma aralıksız devam ediyor, yanlarında oluyorum. Biran önce bu işlerin hızlanması, en doğru şekilde vatandaşlarımızın evlerine kavuşması sağlanmalı, hakları kendilerine teslim edilmelidir. Depremde mağdur olan insanların rezerv alanı dolayısıyla yeniden mağdur edilmemesi lazım. Verdiğiniz sözleri tutun!” ifadelerinde bulundu.

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol