Hatay Mahalli Haber
MENÜ

HBB 2024 Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

Yayınlanma Tarihi : 10.07.2024 08:16 Bu haber 93 defa okundu

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı İskenderun Ticaret Odasında gerçekleştirildi.

Paylaş Paylaş Paylaş
HBB 2024 Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

HBB Başkanı Mehmet Öntürk başkanlığında yapılan toplantıda gündem dışı 2 madde ve gündeme alınan 4 madde meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi. HBB 2024 Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

YENİ DAİRE BAŞKANLIKLARININ KURULMASI MECLİSTE KABUL EDİLDİHBB 2024 Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

Yeni daire başkanlıkları ve müdürlüklerin kurulmasına yönelik gündeme getirilen “Kadro İptal ve İhdas ile Birimlerin Kurulmasına yönelik 4. madde de oylanarak kabul edildi. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Öntürk, şehrin ihya ve inşasında yetki karmaşasını ortadan kaldırmak, yapılacak iş ve işlemleri hızlandırmak ve gereksiz zaman ve enerji kaybının önüne geçmek amacıyla bazı daire başkanlıklarının bölüneceğini, yeni daire başkanlıklarının ve müdürlüklerin kurulacağını kaydetti. 

Buna göre; Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığının bölünerek, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ve Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı adıyla üç yeni daire başkanlığının kurulması, Hatay Büyükşehir Belediyesi çatısı altında Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı, Satın Alma Dairesi Başkanlığı, Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı ve Etüd ve Projeler Dairesi Başkanlığı, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı adı altında yeni daire başkanlıklarının kurulması, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığının ise müdürlük birimi haline getirilerek, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlanması ile İşletme ve İştirakler Dairesi Başkanlığına bağlı Çevre, Enerji ve Atık Yönetimi A.Ş. ile Tarım ve Peyzaj A.Ş.’nin de kurulması planlanıyor.

KENT GENELİNDEKİ TABELA KİRLİLİĞİ SON BULMALI

Toplantıda İlan ve Reklam Vergisi Beyannamesi’nin uzatılmasına yönelik teklifin oylanması sonrası konuşan Başkan Öntürk, ilçe başkanlarına seslenerek kent genelinde yaşanan reklam ve tabela kirliliğini el birliğiyle çözmeleri gerektiğini söyledi.

Depremin yoğun olarak yıkıma uğrattığı Antakya, Defne, Samandağ, Kırıkhan ve Hassa’da şimdilik bir şey yapılamasa da bu ilçeler dışında kalan bölgelerde reklam, tabela asma işleri ile ilgili bir düzenleme getirilmesinin şart olduğunu dile getiren Başkan Öntürk, şehrin daha estetik bir görünüme kavuşturulması adına çalışmaların başlatılması için ilgili birimlere talimat vererek, ilçe başkanlarının da desteğini istedi.

Gündem dışı olarak Meclise sunulan, HBB’nin kurumsal sosyal medya hesaplarında gerçekleştirilen anket sonucu halkın beğenisini toplayarak vatandaşlardan en çok oyu alan; Asi Nehri, Habib-i Neccar Camii, St. Pierre Kilisesi’nin yıldızları ve zeytin gibi Hatay motiflerini içeren yeni logo Mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol