Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) tarafından kurum içi eğitimler kapsamında tüm ilçelerdeki güvenlik görevlisi personellerine yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimi verildi.
![HATSU’dan Iş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi](/VyPicture/News/News-66667eab5e172.jpg.webp)
HBB Yerleşkesi A Blok Meclis Toplantı Salonu’nda HATSU, İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanları tarafından 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile bağlı yönetmelikler çerçevesinde verilen 2 günlük eğitimde temel iş güvenliği, çalışan hakları, iş kazaları, elektrik tehlikeleri ve temel ilk yardım konularında kapsamlı bilgiler verildi.![HATSU’dan Iş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi](/VyPicture/News/News-66667eab9f392.jpg.webp)
Güvenlik personelinin görevinin sadece “beklemek” olmadığını vurgulayan uzmanlar, personelinin kurumdaki bütün sosyal olaylardan sorumlu olduğunu ve gelen giden bütün vatandaşların problemleriyle yakından ilgilenmesi gerektiğini vurguladı. ![HATSU’dan Iş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi](/VyPicture/News/News-66667eabc5f0d.jpg.webp)
Özel güvenliğin statüsü ve yönetmeliğine dikkat çeken uzmanlar, görevlilerin bulunduğu bölgeyi korumakla sorumlu olduğunu, kendi görevini aksatacak ve görev tanımı dışında hiçbir işle ilgilenmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi.