Hatay Mahalli Haber
MENÜ

Hatay’dan, Cumhuriyetin 100. Yılına özel Marş

Yayınlanma Tarihi : 28.10.2023 16:24 Bu haber 186 defa okundu

Söz ve Müziği İskenderunlu Merve Türkseven Apaydın’a ait olan, piyano eşliği düzenlemesini Burak Soykan’ın yaptığı “Asırlık Destan Marşı” Prof. Mustafa Apaydın yönetiminde, Türkiye Polifonik Korolar Derneği (TPKD) Koristlerinden oluşan gönüllü müzik topluluğu “Apaydın Polifoni” sanatçılarıyla seslendirildi ve Cumhuriyetimizin 100. yılına armağan edildi.

Paylaş Paylaş Paylaş
Hatay’dan, Cumhuriyetin 100. Yılına özel Marş

Çoksesli müzik eğitimine 30 sene önce, Türkiye Polifonik Korolar Derneği Çocuk Korosu’nda başlayan, Hacettepe Üniversitesi Gençlik Korosu ve TRT Ankara Gençlik Korosu’nda yetişen Merve Türkseven Apaydın, Türk gençleri adına Asırlık Destan Marşıyla Cumhuriyeti taçlandırdıklarını ifade etti.

Apaydın, şunları söyledi:

"Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu cennet vatanı bizlere emanet eden; tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, sevgi, minnet ve özlemle anıyoruz. Atamız, Atatürk’ün Cumhuriyet emanetlerine sahip çıkıyoruz. Ulu Önder’imizin ışığında, Cumhuriyetimizi aydınlık yarınlara ve gelecek nesillere umutla taşımaya devam edeceğiz.

Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel “Asırlık Destan Marşı’mızın” Bayram etkinlikleri programında yer alması, yazılı görsel basınımızda yayımlanması, sosyal medya mecralarında paylaşılarak halkımızla buluşturulması için desteğinizi bekler, teşekkür ederiz. Ne Mutlu Türküm Diyene!"

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol