Hatay Mahalli Haber
MENÜ

Hatay'da Depremzedeler Için Psikoterapi Merkezi Açıldı

Yayınlanma Tarihi : 01.06.2023 21:20 Bu haber 88 defa okundu

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'ın Samandağ ilçesinde, afetzedelere destek amacıyla psikoterapi merkezi hizmete başladı.

Paylaş Paylaş Paylaş
Hatay'da Depremzedeler Için Psikoterapi Merkezi Açıldı

Gönüllü psikoterapist Obengül Ejder öncülüğünde Kurtderesi Mahallesi'ndeki 100. Yıl Atatürk Eğitim Köyü'nde konteyner içerisinde açılan Aya Psikoakademi Psikoterapi Merkezi çocuk ve yetişkinlere hizmet verecek.Hatay'da Depremzedeler Için Psikoterapi Merkezi Açıldı

Psikoterapist Obengül Ejder, AA muhabirine, Kahramanmaraş merkezli depremlerin hemen ardından meslektaşlarıyla organize olarak deprem bölgelerinde travma terapisi yaptıklarını söyledi.  Hatay'da Depremzedeler Için Psikoterapi Merkezi Açıldı

Sahada kalıcı bir yer olmadığından terapi merkezini açmaya karar verdiğini belirten Ejder, bölgeye gelen psikologların istemeleri halinde merkezlerinde ücretsiz hizmet verebileceklerini belirtti.

Konteynerden oluşan merkezlerinde çocuk oyun terapisi ve yetişkin görüşme odası bulunduğunu aktaran Ejder, merkezinin yapımında katkısı olan destekçilerine teşekkür etti.

Merkezde gönüllü olarak çalışan psikolog Ali Toprak da çocuklara ve ergenlere psikoterapinin yanı sıra aile danışmanlığı hizmeti de vereceklerini kaydetti.

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol