Depremlerden etkilenen Hatay'ın Altınözü ilçesinde, İlk Umut Derneği ve Güney Koreli bağışçıların katkısıyla yaptırılan Altınözü Enek İlk Umut Ortaokulu törenle açıldı.
![Hatay'da Bağışçıların Desteğiyle Yaptırılan Prefabrik Okul Hizmete Girdi](/VyPicture/News/News-6565b44108083.jpg.webp)
Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert, Enek Mahallesi'ndeki açılış töreninde, 8 derslikli prefabrik okulda 168 öğrenciye eğitim verileceğini söyledi.![Hatay'da Bağışçıların Desteğiyle Yaptırılan Prefabrik Okul Hizmete Girdi](/VyPicture/News/News-6565b4415b659.jpg.webp)
Okulda, idari bölümler ile çok amaçlı salon, rehberlik servisi ve kütüphanenin de bulunduğunu belirten Sert, projeye katkı sunan İlk Umut Derneği ve Güney Koreli bağışçılara teşekkür etti.![Hatay'da Bağışçıların Desteğiyle Yaptırılan Prefabrik Okul Hizmete Girdi](/VyPicture/News/News-6565b4417b4dc.jpg.webp)
Açılışın ardından Vali Yardımcısı Gökay İçen, Kaymakam Sert, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı ve İl Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz okulu gezdi, öğrencilerle sohbet etti. AA