Hatay Mahalli Haber
MENÜ

Hatay Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde Ilk Apandist Ameliyatı

Yayınlanma Tarihi : 28.02.2024 19:00 Bu haber 75 defa okundu

Yüzyılın felaketinde yıkılan ve kısa sürede yenisi inşa edilen Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ilk apandektomi (Apandist) ameliyatı başarıyla gerçekleştirildiği bildirildi.

Paylaş Paylaş Paylaş
Hatay Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde Ilk Apandist Ameliyatı

3 Şubatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı ileri tıp teknolojilerine sahip, gelişmiş olanaklarla donatılan Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kalp merkezi, onkoloji, inme ve yanık merkezleriyle 550 yatak kapasitesi, 12 ameliyathanesi, 126 yoğun bakım ve 30 diyaliz yatağıyla sağlık hizmet sunuyor. 

Çocuk Cerrahisi Uzm. Dr. Poyraz Yorulmaz ve ekibi tarafından gerçekleşen ameliyatla sağlığına kavuşan hastanın ailesi, Dr. Yılmaz’a ekibine ve tüm sağlık çalışanlarına ilgi ve alakaları için teşekkür ederek, hastaneden taburcu oldu.

İlk Anjiyo’nun ardından ilk apandist ameliyatının da gerçekleştirildiği hastanede ayrıca Hemodiyaliz Ünitesi de hizmete başladı.

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesinde; 24 adet Negatif Hemodiyaliz Cihazı, 1 adet HCV Pozitif, 2 adet HBV Pozitif 27 Yataklı Servisiyle 7/24 olarak hizmet verecek.

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol