Hatay Mahalli Haber
MENÜ

8 Yıl önce Temeli Atılacağı Söylenen Amanos Tüneli Ne Oldu?

Yayınlanma Tarihi : 29.09.2023 15:18 Bu haber 166 defa okundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hassa’da Yuvalı, Gülkent ve Aşağıkarakafıkılı Mahallelerinde düzenlenen halk toplantılarında vatandaşlar ve muhtarlarla buluştu.

Paylaş Paylaş Paylaş
8 Yıl önce Temeli Atılacağı Söylenen Amanos Tüneli Ne Oldu?

Yapılan hizmetleri yerinde değerlendiren Başkan Savaş, Hassalı hemşerilerinin sorun, şikâyet ve taleplerini dinledi. 8 Yıl önce Temeli Atılacağı Söylenen Amanos Tüneli Ne Oldu?

Savaş; pandemi, deprem ve yangınların belediye çalışmalarının sağlıklı yürütülmesini aksattığını hatırlatarak mahallelerde çözülmesi gereken yol, su ve mezarlık tadilatı gibi sorunların çözüme kavuşturulması için ilgili birimlere gerekli talimatları verdi.8 Yıl önce Temeli Atılacağı Söylenen Amanos Tüneli Ne Oldu?

SAVAŞ: AMANOS TÜNELİ OY DEVŞİRME PROJESİ MİYDİ?

Hatay’a yıllar önce iktidar tarafından 8 yıl önce yapılacağı sözü verilen Amanos Tüneli’nin akıbetini merak ettiklerini belirten Savaş, “Seçimler öncesi iş makineleri getirilmişti. Şimdi oraya yığılan iş makineleri nerede acaba? Yoksa Amanos Tüneli iktidarın oy devşirme projesi miydi sadece? Bu tünel hayata geçerse bölgemize yatırımlar artacak ve bölgemiz ulaşım noktasında uluslararası bir cazibe merkezi olacaktır. Tüm sanayicilerin bu tünele ihtiyacı var. İktidarın yerel temsilcilerine, bizimle uğraşmak yerine Amanos Tüneli’ni takip etmelerini tavsiye ederim.” dedi. 

Depremzede bir kurum olmalarına rağmen çalışmalara tüm hızıyla devam ettiklerini ileten Savaş, "HATSU, bölgemizde dik ve yüksek kayalıkların yer aldığı en sarp arazilerde bile mesai kavramına bağlı kalmadan cansiperane bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Deprem, su iletim hatlarında büyük hasarlar meydana getirdi. Yıkım ekiplerinin hoyratça çalışmaları ise sorunu daha da büyüttü." açıklamalarında bulundu.

HATAY’DA İŞSİZLİĞİ SIFIRLAMAK İÇİN BİRBİRİNİ TAMAMLAYAN FABRİKALAR YAPILMALI

Hataylıları sahipsiz bırakmamak için çaba sarf ettiklerini vurgulayan Savaş, "Hatay, jeopolitik ve jeostratejik konumu itibarıyla bölgenin ve Doğu Akdeniz'in kritik bir coğrafyasıdır. Enerji kaynakları ve maden transit geçişlerinde önemli bir şehirdir. Hatay’da işsizliği sıfırlamak için birbirini tamamlayan fabrikalar yapılmalı." ifadelerini kullanarak konuşmasına şöyle devam etti:

 Hatay'ın ilçelerinden birinin il yapılması, Hataylıları ayırmak ve ekonomik anlamda zor durumda bırakmak demektir. Hatay'ın bütünlüğü ve yeniden dizaynı için birlik ve beraberlik içinde çalışmaya gayret ediyor ve etmeye de devam edeceğiz.

Başkan'a ziyaretlerinde Hassa CHP İlçe Başkanı Murat Göçer eşlik etti.

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol