Hatay Mahalli Haber
MENÜ

10. Yıl Sebebiyle 10 Yeşilçam Onur Ödülü

Yayınlanma Tarihi : 13.10.2022 11:26 Bu haber 329 defa okundu

Kültür Bakanlığı’nın katkılarıyla, Antakya Belediyesi ev sahipliğinde, Ansam Kültür Derneği ve Fotofilm tarafından 14-20 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan "Antakya 10. Uluslararası Film Festivali"  heyecanı Antakya’da yaşanacak.

Paylaş Paylaş Paylaş
10. Yıl Sebebiyle 10 Yeşilçam Onur Ödülü

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “ Kültür Bakanlığı’nın katkılarıyla, Antakya Belediyesi ev sahipliğinde, Ansam Kültür Derneği ve Fotofilm tarafından 14-20 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan "Antakya 10. Uluslararası Film Festivali" büyük bir heyecanla geliyor.  

Türk sinemasının gelişmesine ve eserlerinin tanıtılmasına katkı sağlamak amacıyla yapılan Antakya 10. Uluslararası Film Festivali, bu yıl da zengin içerikle geliyor.  

10. yıl sebebiyle festivalde 10 Yeşilçam emekçisine yaşam boyu onur ve emek ödülü verilecek. Onur ödülü alacak sanatçılarımız, Ediz Hun, Natali Yeres, İdris Üstün(Şafak Film), Mevlüt Koçak, Feza Çaldıran, Bahar Öztan, Macit Koper, Atilla Dorsay, Andreas  Sinanos ve Necdet Tok Yeşilçam Emek ödülü.

45 ülkeden 620 filmin başvuru yaptığı Uluslararası festivalde 85 film Meclis Kültür Merkezi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Hatay Mimarlar Odası, Erol Bilecik Teknik Anadolu Lisesi, Hatay TED Koleji ve Hatay Doğa Koleji’nde halka açık ve ücretsiz gösterilecek.  

Uzun metraj, Kısa film ve Belgesel film kategorilerinde Altın Defne ödülünü kazanmak için yarışacak filmler ödüllerini, 20 Ekim’deki kapanış töreninde açıklanacak ve kıymetli ödüller bu seneki sahipleri bulacak.”

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın Onursal Başkanlığını yapacağı, ANSAM Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Oflazoğlu’nun katkıları ile gerçekleştirilecek olan festivalin sinemaseverler tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor.

 

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol