Yazar Hakkında


Tamer Yazar

yazar5@hotmail.com

Eski AKP liler konuştukça Peki daha ne kadar derinlerBu yazı 41 kez okundu

“Elde kazma kürek, kazmasına gerek yok ! Ne kadar derine inmesi gerektiğini bilmesine de gerek yok ! Kimlerin, hangi ilişkiler içerisinde olduğuna dair tahmin yürütmesine ise hiç gerek yok ! Bunlar zaten bildikleri… Asıl soru ve sorgu noktası, politik şartlar zorladıkça, onun ve kelimelerinin daha ne kadar derine inebileceği…”

Haklısınız, biz gazeteciler bir araya geldiğimizde, gündemin o günkü cesur kelimelerini bir tarafa yığıp, sahipleri ile ilgili kendi aramızda sıklıkla konuşuyoruz !

Çünkü YANDAŞ’ın ülkesinde, cesur ve KENDİ olabilen kelimelerin sayısı YOK gibi bir şey !

Bugün mü ?

AKP’nin kara kutularından birindeyiz !
Çok bilenlerinin en bilinenlerinden birindeyiz !
Eski Başbakanlardan, yeninin Genel Başkanındayız !

Haklısınız,

…sayfamızın kelime misafiri, Ahmet Davutoğlu !

EuroNews haber portalından Dilek Gül’e vermiş, son röportajını, Davutoğlu ve “Benden sonraki Başbakan ve Bakanlar gibi milyarlarıma milyarlar katmadım” deyişine biraz daha derinlik katmış, AKP’de kök salan halinden kalan KENDİ gerçeklerinde biraz daha durmuş, dururken de düşündürmüş !

En çok da,

…AK Parti'nin, tek başına iktidarı kaybettiği 7 Haziran seçimleri sonrası, 1 Kasım 2015 Kasım'ında seçimlerin tekrar edilmesine kadarki süreçte Başbakandınız ve muhalefete geçtikten sonra, o döneme ilişkin, 'Terörle mücadele defterleri açılırsa birçok insan, insan önüne çıkamaz' demiştiniz ! İnsan önüne çıkamayacaklar kimler ? Neden açmadınız o defterleri ?

sorusu !

Ve tabi, size DUR diyen, cevabı !

“İnsan önüne çıkamaz dediğim insanlar, onlar... Yani Cumhurbaşkanı olarak Sayın Erdoğan, AK Parti içinde daha sonra bana karşı harekete geçen Binali Yıldırım, Süleyman Soylu, Berat Albayrak ve diğerleri ! Terörle mücadelede Başbakanlarının yanında yer almak yerine, Ankara Beştepe’de karargah kurup, benim partide zayıflamam ve 1 Kasım seçimlerine giderken AK Parti’yi ele geçirme teşebbüsü içindeydiler… Bugün terörle mücadele kahramanlığı yapıyorlar, ama düşünün, 7 Haziran ile 1 Kasım seçimleri arasında bakın bakalım, Sayın Erdoğan’ın bir tane Doğu ve Güneydoğu gezisi var mı ? Bakın bakalım, Binali Yıldırım ‘Başbakanımızın yanındayız, terörle mücadelenin karşısındayız’ demiş mi? Bakın bakalım, şimdi kahramanlık taslayan Süleyman Soylu, o günlerde bizim yanımızda mı durmuş, yoksa teşkilat içinde bana karşı harekete mi geçmiş? Şimdi bunlar, utanılacak şeyler değil mi ?..”

Fazlası da var…

Nasıl mı ?

-
Ben, o günlerde Başbakanlıktan ayrılırken, Sayın Erdoğan ve ekibiyle çok derin ihtilaflar yaşadım ! Onlar da bana parti içinde bir darbe yaptılar !
-
Ben, Türkiye, terörle mücadele içindeyken, o hafta 32 şehidimiz defnedilirken ve ben bununla uğraşırken, Sayın Erdoğan, benim arkamdan Binali Bey ile birlikte imzalar topluyorlardı…
-
Hesapları şuydu; Davutoğlu kaybedecek, sonra da partiyi elinden alacağız…
-
Biz, bir kurtarıcı aramıyoruz... Erdoğan da öyle bir kurtarıcı gibi geldi, 2002’de ! Ben, öyle bir kurtarıcı edasıyla gelenin nasıl zorbalaştığını, nasıl istişareden koptuğunu, yolsuzluklarla mücadele ederken, yolsuzlukları nasıl çevresine yaydığını gördüm... Biz, sistemi yenileyeceğiz !
-
Öbür tarafta, şimdi terörle mücadele kahramanlığı yapan Sayın Bahçeli… Bütün koalisyon tekliflerimize “Hayır” dedi ! “Yapmayın, etmeyin, bir hükümet kuralım” dedik, “Hayır” dedi ! “Beraber seçime gidelim” dedik, “Hayır” dedi !
-

Sizi bilmem ama, bence;

…Sayın Davutoğlu, inebileceği derinliğe dair epey ipucu vermiş, merak edenler için !

“AKP heybemde daha neler var neler” de demiş aslında !

O heybeyi hala sırtında dolaştıran, ama konuşmayanlara da soralım mı, “benzer cevaplarınız var mı” diye ?

Birileri, hani Hatay’ın siyasetinden Ankara’ya gidenler noktasında, üzerine alınır mı sahi ?

Alınır ve konuşur mu ?

Yazarın Diğer Yazıları
İtiraf ediyorum Ben bir katilim
Birbirini görmeden, duymadan Aynı şehirde yaşıyoruz
Her kadın cinayetinde BEN DE ÖLÜYORUM
18 bin lirayla geçinemiyormuş BİZİMKİNİ DENESİN BİR DE
Hukuk varmış, memlekette Aranansa, ADALET’miş
Hukuk varmış, memlekette Aranansa, Adalet'miş
29. Madde’yi soralım Hüseyin Yayman’a, Ankara’ya
AKP, KRAL, FAKİR Ve bekleyen milyonlar
HADO için bir TAVSİYEMİZ OLSUN
Tatile çıksak mı Tamam da, hesap
Ilir Meta da olsun ama UĞUR ŞAHİN DE OLSUN
Erken mi, zamanında mı Kasım’da mı, Haziran’da mı
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com