Yazar Hakkında


Mehmet Çardak

m-cardak@windowslive.com

Bayramlar olsun ama Bu yazı 199 kez okundu

Bayramlar, İslam dinimizin bizlere en güzel hediyelerinden biridir. Dini bayramlar sevinç ve huzurun en güzel günleridir!

Bayram günleri, maddi ve manevi dayanışmanın; sevgi, saygı, hoşgörü ve barışın da doruğa ulaştığı günlerdir. Özlemleri gideren, her türlü dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturan bayramlar, sevgi ve hoşgörü duygularını güçlendirerek, sevinç ve mutluluğu yaşadığımız özel günlerdir.

Bayramlar; dargınlıkların unutulduğu, incinen gönüllerin tamir edildiği, coşkuyu ve sevinci hep birlikte yaşayabileceğimiz en güzel zamanlardır. Bayramlar, dost, akraba ve büyüklerimizin ziyaret edildiği, hastaların, kimsesizlerin, yetimlerin ve muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı günlerimizdir.

Bayram kavuşmaktır, paylaşmaktır, hatırlamaktır! Bayram dostluktur, barışmaktır, ziyarettir!

Bayramlar olsun ama İslam âleminde yoksulluk, baskı, zulüm olmasın!

Bayramlar olsun ama Ortadoğu ülkelerinde savaşlar olmasın, masum insanlar ölmesin!

Bayramlar olsun ama trafik kazaları olmasın, insanlar ölmesin!

Bayramlar olsun ama ülkeler bölünmesin, milletlerin birliği, bütünlüğü bozulmasın! Doğa ve ormanlar talan edilmesin; sömürü olmasın, savaş olmasın!

Bayramlar olsun ama ayrımcılık olmasın! Tüm insanlığa bayram olsun! İnsan, masum canları değil, içindeki kötülüğü kurban etsin. Candan bildiklerimizin ihaneti bizleri yormasın! Altın ateş, kadın altın, erkek kadın karşısında bozulmasın! İnsan birisiyle yaşlansın, birisi yüzünden değil!

 

HER ŞEY TÜRKİYE İÇİN!

 

Bayramlar olsun ama Türkiye’de demokrasi de olsun! Türkiye Cumhuriyeti’nin nitelikleri değişmesin! Türkiye’nin yarınında da Kemalizm olsun! Her şey İslâm’a göre belirlenmesin!

Bayramlar olsun ama kimse çalmasın! Yönetenler sebepsiz zenginleşmesin! Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olsun! Türkiye bölünmesin! Türk milletinin bütünlüğü bozulmasın! Kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğu sağlansın. Egemenlik, kayıtsız şartsız milletin olsun!

Bayramlar olsun ama herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşit olsun. Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınmasın!

            Bayramlar olsun ama Türkiye’nin içinde bulunduğu karmaşık sorunlara da çözümler bulunsun! Türk toplumu hür, müreffeh, mutlu ve barış içinde yaşasın!

Bayramlar olsun ama Türkiye’de hukuka ve insani değerlere saygı olsun! Kuvvetler ayrılığının tesisi, vazgeçilmez önceliğimiz olsun. Türkiye’de hukukun üstünlüğü ve yargı bağımsızlığı, demokrasimizin önkoşulu olsun! Her tür ve derecedeki otoriteler, ülkenin kuruluş ve kurtuluşunun temeli olan hukuki meşruiyetine saygı duysun!

Bayramlar olsun ama Türkiye’de üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğü geçerli olsun! Ülkenin ormanları, dereleri, verimli toprakları talan edilmesin! İktidarın çevreyi korumada güçlü bir iradesi olsun! Halkımız ve özellikle de gençlerimiz geleceğe umutla ve güvenle baksın! Türkiye’de ortak aklın gereği yapılsın! İktidar, insan hakları ve özgürlükler konusunda cömert olsun!

Bayramlar olsun ama yılın her günü bayram tadında olsun! Türkiye,  emperyalist ülkelere kurban edilmesin! Yurtta barış, dünyada barış olsun! İnsanlar kardeş olsun!

Yazarın Diğer Yazıları
Mikrofon delikanlıları
Suriye bataklığında İdlib düğümü
Gümrükte kadın erkek farkı
Türkiye güllük gülistanlık değil
Promosyon ile aldatılanlar
Hayattan başka yolumuz yok
Atatürkün Dış Politika Anlayışı
Türkiyenin 2020 Rotası
Her açıdan Müslüman Kardeşler
Siyasetin kirli yüzü
NATO Zirvesinde Beyin Kavgası
Hayali ihracat ve gümrükler
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com