Yazar Hakkında


Tamer Yazar

yazar5@hotmail.com

Basın özgürdür hürdür S.U.S.T.U.R.U.L.A.M.A.ZBu yazı 67 kez okundu

“CNN Türk televizyonunu seyretmemek, seyrettirmemek ve “reklam verilmesin” diye çağrıda bulunmak; gerici, faşist ve yobaz bir düşüncedir…”

Bitmedi… !

“Hitler Almanya’sının yapmış olduğu faşist uygulamaları, CHP, 21. yüzyılda devreye sokmuştur. Basın özgürdür, hürdür, susturulamaz…”

Gerçekten de BÜYÜK kelimeler !

Dürüstçe…

MHP Milletvekili Cemal Enginyurt’a, “Basın özgürdür, hürdür, SUSTURULAMAZ…” bağlamında katıldığımı ifade etmem gerekiyor ama… Aynı Enginyurt’un, son dönem BASIN KARTLARI ve RESMİ İLANLAR başlığında MUHALİF olarak adlandırılan gazetelerin yaşadığı sıkıntılar için de benzer bir çıkışı yapmasını beklerdik !

Zira SUSTURALAMAZ denen basın zaten SUSTURULMUŞ halde !

ÖZGÜR denen basın, zaten ya gözaltında ya da tutuklu halde !

Durum öyle bir hal aldı ki…

Yandaş gazete ve televizyonların kalabalığına baktığınızda, her hangi bir hükümet organını izler ya da okur halde buluyorsunuz kendinizi… Doğal gaz ve elektrik zamlarından başını kaldıramayan vatandaşı haber yapma gereği bile duymayanların, İstanbul’daki son ulaştırma zamlarını ısıta ısıta servis etme gayretleri de buna dair…

Konu, sansür değil aslında…

Konu, kaybettiklerimiz…

Kon, özgürlüğümüz…

Konu, kelimeler…

Ama suspus…

Dilsiz…

Öyle kelimeler hayal edin ki, kendilerine ait olmayan repliklerle sahneye çıksınlar… Ve o repliklerin ezberindeki cümlelerle günü inşa etsinler… Hayatın içinde değil, siyasetin dümeninde ilerlesinler… Korksunlar… Sindirilsinler… Söz sırası gelmedikçe, konuşmak için yerlerinden bile kalkmasınlar, kalkamasınlar…

Evet…

Onlar…

YANDAŞ TV ekranları…

YANDAŞ gazeteler…

Haklısınız…

Bu ikisi de artık bildik şeyler…

Ama uluslararası bir ekranın, CNN’in de bu tartışmalı TESLİMİYET içinde olması, üzücü…

Ama akıllarda soru bıraktıkları için de suçlular…

Gezi sürecine dair yaşananlar ortadayken, ekranlara “penguen belgeseli” ile perde çekmeleri mesela… 2019’un son aylarında tartışma konusu olan termik santrallerin bacalarına filtre takma konusu ciddi bir sorgulamaya neden olmuşken, CNN ekranlarında, filtresiz termik santral savunmasının kurumsal bir çerçevede yapılması en çok da… Tüm bu yaşananlara Elazığ da dahil ! 24 Ocak’ta Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki sallantıda sonrası bölgeye ulaşan ve CNN Türk’e canlı yayınla bağlanan DHA Muhabiri Ferit Demir’in, çadırlardaki depremzedelere tam 9 kez “Mutlusunuz değil mi?” sorusunu yöneltmesine ne dersiniz ?

Ve arkasından gelen bir özür…

-

Arkadaşlar, yayınımı defalarca izledim ve ben de şimdi kendime kızdım.  “Ama, Fakat” demeden, beni eleştiren herkesten ve tüm GERÇEK gazetecilerden özür diliyorum. Sorulmaması gereken bir soruyu sormuşum. Üstelik gazetecilik etiği içinde var olmayan bir soru olmuş, bunu kabul ediyorum…

-

Evet…

Bu, geldiğimiz hal değil…

Bu, getirildiğimiz hal…

Fark ettiğimiz…

Pişman olduğumuz…

ARTIK YETER dediğimiz…

 

Yazarın Diğer Yazıları
Berat Albayrak İstifa Berat Albayrak Yanındayız
Başkalaşıyoruz Değişiyoruz
SINIFTA KALDIK KADERE TESLİMİZ
Kaldı mı ADALET Hele ki BÖYLESİ
Bir Karanfil bir Anne Bir Gözaltı bir Türkiye
Kadın Hayat Özgürlük DEMEM O Kİ
Kilise Müze Cami SİYASET ve İSLAM
Beni görmek istedikleri gibi mi Kendimi görmek istediğim gibi mi
Kendi kelimesinden korkan Ezberci memleketim
Gastronomi güzel EXPO da Peki ya ÜRETİCİ PAZARLARI
Çevlik-Arsuz yolundayız S.O.R.A.L.I.M
188 İŞÇİYİ Saygıyla anıyoruz
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com