Yazar Hakkında


Tamer Yazar

yazar5@hotmail.com

AKP, KRAL, FAKİR Ve bekleyen milyonlarBu yazı 50 kez okundu

AKP’nin oyu,

…METROPOL’de, yüzde 32,7 ! Aksoy’da, yüzde 30’un hemen üstünde ! REMSES, yüzde 30 gösteriyor ! ArtıBir’de, Avrasya’da ve YönEylem’de yüzde 30’un hemen altında ! PİAR’da yüzde 28,7’ye düşmüş durumda ! MAK’ta yüzde 28,3 ! SONAR’da daha da düşük, yüzde 27.6 !

Haklısınız, rakamlar beklenenden daha düşük !

Bunun sebebini ben değil, hükümetin kendisi, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede söylesin; “Türkiye, gayri safi milli hasılası 8 bin 500 dolar olan, FAKİR BİR ÜLKE…”

En sonunda bir tanesi YOKSULLUĞUMUZU kabul etmiş !

YOKSULUZ, demiş !

Bu, Bülent Arınç’ın “KRAL ÇIPLAK demenin zamanıdır” deyişine mi karşılık bilmiyorum ama… Bir konuda, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış ile aynı fikirde olduğumu söylemem gerekiyor ! AKP'nin kurucularından Arınç'ın “KRAL ÇIPLAK demenin zamanıdır” açıklamasına tepki gösteren Akış, “Daha dün, Ak Parti’nin Kızılcahamam kampı oldu ! Söz konusu kişi, kurucu sıfatıyla oradaydı… Arkadaş, madem öyle, orada 'KRAL ÇIPLAK' deseydin ya…” demiş ya, bence bunu derken de sonuna kadar haklıymış !

Aslında,

…bu durum Ali Babacan için de geçerli !
…bu durum, Ahmet Davutoğlu için de geçerli !
…bu durum Abdullah Gül için de geçerli !
…bu durum Sadullah Ergin için de geçerli !

Anlayacağınız, bu durum, AKP’deyken HERŞEY GÜLLÜK GÜLİSTANLIK diyen, ama ardından mayınlı bölgeden çıkmışçasına yaşananları HAYKIRAN tüm eski AKP’liler için geçerli !

Zira,

İçeride, yüz yüze geldiklerinde sessizler !
Çünkü olası tepkileri göğüsleyemiyorlar…

Ama,

...televizyon ekranlarında ya da gazetelerin sayfalarında MANŞET oluveriyorlar !

Söyledikleri mi ?

Sizi bilmem ama,

bence,

…bildiklerinin KIRINTISI bile değil, paylaştıkları, bunun farkındayız ! Konuştuklarıyla, birbirlerine sadece ABA altından SOPA gösterdiklerinin farkındayız ! Tüm yaşananların, kendi içlerinde sahneledikleri bir GÜÇ OYUNU olduğunun farkındayız ! Bilinen gerçeklerin KARA KUTUSU halinde ortalıkta gezinenlerin ara ara KONUŞURSAM deyişinin de aslında bir çeşit kendini KORUMA çabası olduğunun farkındayız !

Siyaset böyle bir şey…

En azından Türkiye’de !

KRAL’ın ÇIPLAKLIĞI herkesin kabulü olsa da, kimse o kralla GÖZ GÖZE gelme cesareti gösteremiyor ! KONUŞURSAM, BİR DAHA ORTALIĞA ÇIKAMAZLAR tehditleri ise BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN hikayesinin ortaklığını işaret ediyor !

Anlayacağınız,

…SUSUYORSAM BİR SEBEBİ VAR diyen tüm eski AKP’liler, ya gerçekten hiçbir şey bilmiyor ya da hiçbir zaman söyleyemeyecekleri, paylaşamayacakları, hatta fısıldayamayacakları gerçekleri beraberlerinde mezara götürecekleri itirafında duramıyor !

Mesela Bülent Arınç !

Madem, KRAL ÇIPLAK demenin zamanı, DEYİN o zaman !

KİM tutuyor sizi ?

NE engelliyor ?

Mesela Ahmet Davutoğlu !

Başbakanlığı döneminde, şimdi itiraz ettiği konulara ‘o zaman neden itiraz etmediği’ eleştirilerine yanıt vermişti hani… “İtiraz etmeseydim, Başbakanlığım gitmezdi ! İtiraz etmeseydim, benden sonraki Başbakan gibi Bakanlar gibi milyarlarıma milyar katardım” diyerek, aslında İTİRAZ ettiğini söylemiş, ama o MİLYARLARI hesaplarına katan BAŞBAKAN’ı da BAKANLARI da söyle-ye-memişti !

Peki, onu KİM tutuyor ?

NE engelliyor ?

Anlayacağınız, ne kadar çok İLGİ, o kadar çok SEYİRCİ !

Bu kadarız…

Buyuz…

Nokta !

Yazarın Diğer Yazıları
Onurlandırmak lazım Yaşamı, yaşadıklarımızı
Bir engellideyiz bugün Antakya merkezinde
Yalan mı, sevdiğimiz Gerçek mi, nefret ettiğimiz
Değişim, bazen S.A.N.C.I.L.I.D.I.R
EMEK CİNAYETLERİ 1014 işçiyi saygıyla anıyoruz
Kürtçe mi söylesek Türkçe mi
Helalleşelim helalleşmesine de SÖZ VERMEKLE KALMAYALIM
Eldeki Hatay’ın Antakya’sı için A.N.K.A.R.A. KONUŞTU
Bu hikayedeki Bütün isimler ve
Bir kadının hikayesi Tüm kadınlar için gelsin
Yazmak kolay mı 29 harfim yok ki sadece
Bay Kemal’in Ankara’sı Aramıza KOCAMAN bir hoş geldin
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com