Zeytin ve zeytinyağı festivali ekimde
10-09-2017 Bu haber 107 kez okundu
Dünyada en eski tarihlere dayanan kültür bitkisi Zeytin’in tanıtımı 1. Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı festivali Altınözü Kaymakamlı
Dünyada en eski tarihlere dayanan kültür bitkisi Zeytin’in tanıtımı 1. Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı festivali Altınözü Kaymakamlığı Ve Altınözü Belediyesinin organizasyonu ile gerçekleştirilecek.
FESTİVALİMİZE TÜM HALKIMIZ DAVETLERİDİR
Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada festivalin, bölgenin gelecekte önemli zeytin ve zeytinyağı üretim merkezlerinden biri olabilmesi hedefiyle gerçekleştirileceği ifade edildi.
Festivalin amacı ve programıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur; “Altınözü zeytinciliğini ülke genelinde tanıtmak, üreticiler arasında ilçenin önemli üretimlerinden biri olan zeytinin önemine dikkat çekerek farkındalığı arttırmak amacıyla 21-23.10.2017 tarihleri arasında Altınözü kaymakamlığı ve Altınözü belediyesinin organizasyonu ile 1.’si düzenlenen Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı festivalinin bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Kaymakam Uygur açıklamasının devamında; “Festival programının 1. Günü dağ bisikleti yarışması ve zeytinyağı tadım eğitimi, 2. Günü festival kortej yürüyüşü, sezonun ilk zeytin hasadının gerçekleştirilmesi, fidan dikimi, zeytin müzesinin açılışı, 15 Temmuz Milli İrade Parkında kurulan stantların gezilmesi, zeytinyağlı yemek yarışması, folklor ekiplerinin ve Karsu Dönmez konseri ile devam edecektir. Altınözü Zeytin Ve Zeytinyağı Festivali 1. Zeytin çalıştayı ile son bulacaktır. Festivalimize tüm halkımız davetleridir” ifadelerini kullandı.
 
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
10 günde 100 bin kişi ziyaret etti
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ev sahipliğinde düzenlenen 1. İskenderun Kitap Fuarı'nın son iki gününde katılım rekor seviyelere ulaştı. Birbirinden ünlü yazarların imza günleri ve söyleşileri nedeniyle kitap kurtları ile dolup taşan Fuar’ı 10 günde ziyaret edenlerin sayısı 100 bini buldu. Kitapseverler için müthiş bir fırsata dönüşen 1. İskenderun Kitap Fuarı, okuyucuları sevdikleri yazarlarla buluşturdu. Hafta sonunda; Bahadır YENİŞEHİRLİOĞLU, Kahraman TAZEOĞLU, Ahmet Günbay YILDIZ, Sinan YAĞMUR ve Ahmet ŞİMŞİRGİL de 1. İskenderun Kitap Fuarı'na katıldı ve sevenleri ile buluştu. Hayranlarının kitaplarını imzalayan Bahadır YENİŞEHİRLİOĞLU, Kahraman TAZEOĞLU, Sinan YAĞMUR ve Ahmet ŞİMŞİRGİL, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Barbaros Hayrettin Paşa Konferans Salonu’nda söyleşi yaparak okurları ile buluştular. Aynı zamanda Payitaht Abdülhamid Han dizisinde Tahsin Paşa rolüyle oynayan ünlü yazar Bahadır YENİŞEHİRLİOĞLU konuşmasında sevenlerine hayatından örnekler verdi. Dinleyiciler arasından seçtiği minik bir çocuğa asistanlık görevi vererek yanına oturtan YENİŞEHİRLİOĞLU, tarihimizi iyi okuyup iyi değerlendirmemiz gerektiğinin altını çizdi. Daha sonra konuşan ünlü yazar Kahraman TAZEOĞLU yazarlığa nasıl başladığını anlattı. Gençlik yıllarında bir kıza âşık olduğunu ve bunun karşılığını alamamasından dolayı kendini yazarlığa verdiğini söyledi. Kitapseverlerle buluştukları için mutluluklarını ifade eden Sinan YAĞMUR ve Ahmet ŞİMŞİRGİL de söyleşilerinde kitaplarının hikâyeleri ile ilgili hatıralarını anlattılar. Samimi sohbetleri dikkatle izlenen yazarların konferansları büyük ilgi gördü ve katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı. İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ’yi makamında ziyaret eden Kahraman TAZEOĞLU, Ahmet Günbay YILDIZ ve Sinan YAĞMUR İskenderun’da olmaktan çok mutlu olduklarını ve İskenderun için bir ilk olan bu fuarın gelecek yıllarda da tekrar edilmesinin adeta bir zorunluluk olduğunu ifade ettiler.  
Yazarlarımız
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon: 0326 123 12 12

Fax: 0326 123 12 12

E-Posta: mail@mail.com