Zabıtadan denetim
30-11-2019 Bu haber 87 kez okundu
Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri,  kasaplarda gıda denetimlerini sürdürüyor. HBB I. Bölge Zabıta Şube Müdürlüğü ile Antakya ilçe Tarım
Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri,  kasaplarda gıda denetimlerini sürdürüyor.
HBB I. Bölge Zabıta Şube Müdürlüğü ile Antakya ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından merkez ilçe Antakya’da kasaplara yönelik gıda denetimleri başlatıldı. Gerçekleştirilen denetimlerde etlerin muhafaza koşulları, mezbaha harici kesilmiş kaçak et, genel hijyen ve kontroller yapıldı. Öte yandan ekipler tarafından kasapların  satış belgesi ve iş yeri açma ruhsatları da sorgulandı.
Denetimler sonucunda iş yerlerini kontrol eden ekipler tarafından, tespit edilen eksikliklerin giderilmesi amacıyla bazı işletmelere ihtar ve para cezası verildi. Vatandaşların sağlığı için gıda denetimlerini önemsediklerini belirten HBB Zabıta ekipleri, çalışmaların rutin olarak devam edeceğini de bildirdi.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com