Yaya geçidinde yol vermemenin cezası ağır
07-02-2019 Bu haber 167 kez okundu
İç İşler Bakanlığı tarafından 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edildi. Ülke genelinde ve İskenderun’da da yıl boyu devam edecek farkındalık faaliyetleri yapılması kararlaştı
İç İşler Bakanlığı tarafından 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edildi. Ülke genelinde ve İskenderun’da da yıl boyu devam edecek farkındalık faaliyetleri yapılması kararlaştırıldı. Yaya Geçidinde yol vermeyenlere 488 TL para cezası uygulanacak.
Karayolları Trafik Kanunu’nun 74’üncü maddesinde yapılan değişiklik ile araç sürücüleri, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş; Kavşak giriş ve çıkışlarında, Yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorunluluğu getirildi.
İçişleri Bakanlığı tarafından “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edildi.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com