Flaş Haber
Verdiğimiz sözlerin hepsini tuttuk
07-08-2018 Bu haber 102 kez okundu
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, HD Medya Radyoları’nda Ahmet Yetişen’in, TV A Televizyonu’nda ise Kurtuluş Kılınç’ın konuğu olarak
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, HD Medya Radyoları’nda Ahmet Yetişen’in, TV A Televizyonu’nda ise Kurtuluş Kılınç’ın konuğu olarak gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu, Antakya Belediyesi hizmetleri hakkında bilgiler sundu.
Başkan Kimyeci canlı yayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Kongresinde yeniden genel başkan seçilecek olması ile ilgili şu görüşlere yer verdi; “ 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bitmesinin hemen akabinde önümüzdeki yerel seçimlere AK Parti ailesi kilitlenmiş durumda. Hem genel hizmetler, hem de yerel hizmetlerin çok etkin ve verimli olması için, AK Parti belediyecilik hizmetlerini ülkemizin her noktasında, gerek ilçe belediyesi, gerek büyükşehir belediyesi, gerekse büyükşehir olmayan yerlerdeki il belediyeleri olmak üzere, yüzde yüz başarı elde etmek için, milletimize hizmet etmeyi kendisine amaç edindi. Bu konuda büyük bir hazırlık var, inşallah mutlak bir başarıya imza atılacak.
Herkes kendine düşen görevi en güzel şekilde yapmanın gayreti içerisinde. Tabi burada esas olan halkımızın arzusu, beklentileri ve bu beklentileri yerine getirebilecek, ülkesini, devletini, bayrağını seven, teknik ve sosyal belediyecilik konusunda kendisini ortaya koyabilecek, başarı grafiği ortaya koyabilen, geçmişten geleceğe referansla bu konuda milletin teveccühlerine mazhar olabilecek bir yapı ile seçim AK Parti ailesi tarafından yapılacak.
Böylece vatandaşımızın hem yerelde, hem de genelde vatandaşımızın ihtiyacı olan tüm hizmetleri bir uyum içerisinde, bir koordinasyon içerisinde gerçekleştirmek mümkün olacak. Zaten Sayın Cumhurbaşkanımız milletimizin memnuniyeti ve yüzde yüz bir başarıyla ulaştırmak için çok önemli hizmetlere imza attı. Kısa vadede 2023 hedefleri içerisinde ilan edildiği üzere Dünya çapında çok önemli hizmetleri tesis etmek için yoğun bir çaba içerisindeler. İnşallah milletimizin teveccühleri ile ülkemizin başarısını ve yükselen bir yıldız olduğunu tüm dünya daha yakinen görmüş olacak.”
Başkan Kimyeci konuşmalarının devamında 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimleri sonrasında gerçekleştirilen teşekkür ziyaretleri hakkında vatandaşların gönül dolusu, kucak dolusu sevgi ve sevinçle kendilerini karşıladığını, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ile Devlet Başkanı seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde doksan oranında katılım ve yüzde elli iki oy oranı ile büyük bir demokrasi zaferi elde ettiğini, halkın bundan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade etti.
Başkan Kimyeci canlı yayında Antakya Belediyesi hizmetleri hakkında da ayrıntılı bilgiler sundu; “ Antakya’mız 600 bin metrekare, 95 mahalle ve 375 bin nüfusu olan Hatay’ımızın en büyük ilçesi. Göreve geldiğimizde ilk görev olarak yolları ihya edelim düşüncesi ile bir hedef koyduk ve her yıl 1 milyon metrekare parketaşı döşeme hedefi koyduk. Bu hedefimizi şu ana kadar çok şükür gerçekleştirdik.
Seçim öncesinde vadettiğimiz her şeyi yerine getirdik çok şükür. İnşallah kentsel dönüşüm konusunda da inşa aşamasına geçmemizle neticeye ulaşmış olacağız. Şu ana kadar parke hedefimizde 5 milyon 65 bin parke taşını milletimizin hizmetine uyguladık. Bunun yanı sıra asfalt sathi kaplama uygulaması ile 325 bin metrekare sathi kaplama yol yaptık.
Ayrıca 235 bin ton sıcak asfalt üreterek yollarımızın, bakımını, onarımını gerçekleştirdik. 525 kilometre yeni imar yolu uygulaması gerçekleştirdik. Ayrıca yollarımızın alt yapısını iyileştirmek için 1110 kilometre stabilize malzeme kullandık. Yapmış olduğumuz hizmetlerle Antakya halkımızın teveccühüne mazhar olduk bundan da gurur duyuyoruz.
Antakya Belediyesi olarak başlangıçta 60 olan iş makinelerimize 127 tane daha ekleyerek 187 iş makinesini vatandaşımızın hizmetine sunduk. Makine ikmal tesisimiz içerisinde tüm bu araçların ihtiyacı olabilecek her türlü tamir, bakım, onarım hizmetlerini gerçekleştirebilecek donanım ve personelimizi hizmete sunduk.”
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com