Flaş Haber
Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy saygıyla anıldı
13-03-2018 Bu haber 246 kez okundu
Hatay Valisi Erdal Ata, ‘’İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü’’ vesilesiyle Dr. Mustafa Gencay Anadolu Lises
Hatay Valisi Erdal Ata, ‘’İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü’’ vesilesiyle Dr. Mustafa Gencay Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan programa katıldı. Antakya Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Hatay Valisi Erdal Ata’nın yanı sıra Hatay Cumhuriyet Başsavcı Ahmet Tekne, 2’nci Hudut Alayı Komutanı Vek. P. Alb. Muzaffer Dinç, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Aydın Tetikoğlu, Nursal Çakıroğlu, Bilal Ölmez ve Meral Batı Demirbaş, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök,  İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, il müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
 Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Dr. Mustafa Gencay Anadolu Lisesi Müdürü Fatma Çolak’ın açılış konuşması ile devam eden programda, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Tolga Akkuyu, Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşını yazma sürecini bir sinevizyon eşliğinde anlattı. Türk milletinin var olma savaşını ölümsüzleştiren, milletin her bir ferdini ortak ideallerde buluşturan İstiklal Marşı’mız ve değerli şairi Mehmet Akif Ersoy’u anma günü programı, Dr. Mustafa Gencay Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı İstiklal Marşı oratoryosu ile son buldu.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com