Vatan Partisi Hatay kurultayı tamamlandı
10-02-2020 Bu haber 212 kez okundu
Vatan Partisi Hatay il kurultayı 11.( Amiral Sonat Polat il merkezinde Antakya belediyesi Yusuf Binkaya çok amaçlı salonda gerçekleşti. Vatan Partisi il kurultayında il başkanı, il yönetimi, il disiplin ku
Vatan Partisi Hatay il kurultayı 11.( Amiral Sonat Polat il merkezinde Antakya belediyesi Yusuf Binkaya çok amaçlı salonda gerçekleşti.
Vatan Partisi il kurultayında il başkanı, il yönetimi, il disiplin kurulu üyeleri ve genel merkez delegeleri seçimi yapıldı.
İl kurultayına Vatan Partisi genel başkan yardımcısı Prof.Dr.Ercan Enç katılarak, oybirliği ile kurultay divan başkanlığına seçildi.
Kurultayda şehitler için saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşundan sonra istiklal marşı okundu.
Kurultay gündemince faaliyet raporu, mali rapor okundu ve aklandı. Daha sonra seçimlere geçildi.
Seçimlerde il başkanlığına tek aday olan eski il başkanı Yunus Özgür Yıldırım yeniden seçildi.
Hatay il yönetim kurulu seçimlerinde: Ali Başkut, Bülent Sakuçoğlu, Emrah Koçak, Hüseyin Güler, Leyle Erk Mehmet Çokluk yönetim kuruluna seçildiler.
Kurutay açılışında Yunus Özgür Yıldırım bir konuşma yaptı. Konuşmasında yeni dönemin zorluklarına dikkat çekerek, parti yöneticilerine daha çok iş düştüğünü ifade etti.
Yıldırım “Vatan savaşı mücadelemiz devam etmektedir. Vatan savaşını geniş anlamada kullanıyorum. PKK’ya karşı mücadele, Doğu Akdeniz’deki mücadele dahil, Libya’ya kadar uzanan bir süreçtir. Vatan savaşı 15 Temmuz Fetullahçı Amerikan gladyosunun bastırılması ile daha da yükselmiştir. Bunların devamı olarak Türkiye gemisi olarak ifade edilen, hareketin ileriye taşınmasında, Türkiye’nin Avrasya’da yerini sağlamlaştıracak, en kararlı güç Vatan Partisidir.” Dedi.
Vatan Partisi genel başkan yardımcısı Prof.Dr.Ercan Enç konuşmasında Amerika’nın yenilgisinin sonunu geldiğini ve bundan sonra Asya’nın yıldızının parladığını söylediği konuşmasında şunları söyledi.
Enç “Bizzat Amerikan devleti kendi içinde ikiye bölünmüştür. Avrupa hızla Amerika’ya karşı tavırlar koymaktadır. Elbette Avrupa, Amerika’dan kopmamıştır. Avrupa zaman, zaman Amerika’ya karşı tavır alırken, zaman, zaman Avrupa’ya karşı tavır almaktadır.
Amerika, Irak’ı işgal etti, Alevi, Sünni mezhep kavgalarını başlattı, milliyetlere dayalı devletçikler yaptı ama geldiğimiz noktada Irak Meclisi “Amerika Irak’tan defol” demektedir. Bunun anlamı Amerika’nın işgal ettiği topraklarda bile sözünün geçmediğidir. Amerika ikinci dünya savaşından sonra ekonomik olarak %40’nı üretirken şimdi bu pay %25’lere düşmüştür. Dünyanın ekonomik uzmanları artık ekonominin liderliğinin Asya’ya kaydığını söylemektedir. Bizim ülkemizde de büyük sanayicilerin tespiti üretimin Asya’ya kaydığı ifade edilmektedir. Amerika yenilgiye giderken, Amerika’ya direnenler kazanmaktadır. Bu gün Amerika’ya karşı mücadele daha kolaylaşmıştır. Bu mücadelenin önderliğini Vatan Partisi yapmaktadır.” Dedi.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com