Vali Doğan Antakya sokaklarında
14-03-2019 Bu haber 79 kez okundu
Hatay Valisi Rahmi Doğan bir dizi incelemede bulunmak üzere Hatay’da bulunan Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem, Vakıflar Genel Müdür Yard
Hatay Valisi Rahmi Doğan bir dizi incelemede bulunmak üzere Hatay’da bulunan Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem, Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Burhan Ersoy ile birlikte İlimizde Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.
Tarihi Antakya Sokakları arasında bulunan Habib-i Neccar Vakfı Kültür Konakları, Kürt Fakih Camii, Mehmet Şah Vakıf İşhanı gibi Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restorasyon ve restitüsyonu yapılan kültür mirası eserlerde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Vali Doğan ve Genel Müdür Erten, zengin bir tarih ve kültür mirasına sahip Hatay’ın “Medeniyetler Şehri” unvanını fazlasıyla hak eden bir kent olduğunu ifade ettiler.
Antakya ilçemizdeki incelemelerin ardından Vali Doğan, Genel Müdür Ertem ve beraberindeki heyet ile birlikte Arsuz ve İskenderun ilçemizdeki restorasyon ve restitüsyonu devam eden tesis, tarihi bina ve kültür mirası eserlerde incelemelerde bulundu.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com