Vali Ata Eskiocak için taziye ziyaretinde bulundu
09-02-2017 Bu haber 325 kez okundu

Hatay Valisi Erdal Ata, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden ilimizin kanaat önderlerinden ve önemli âlimlerinden Hasan Davut Eskiocak’ın

Hatay Valisi Erdal Ata, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden ilimizin kanaat önderlerinden ve önemli âlimlerinden Hasan Davut Eskiocak’ın ilimiz Defne ilçesi Harbiye Mahallesindeki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.Gerçekleşen ziyarette merhumun Kardeşi ve aile üyeleri ile görüşerek acılarını paylaşan Vali Ata, merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı dileğinde bulundu.Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve yapılan duanın ardından Vali Ata; Hatay halkının binlerce yıldır birlik ve beraberlik içinde yaşayan, farklılıkları tanışıp kaynaşma nedeni ve zenginlik olarak gören bir medeniyetin mensupları olduğunu dile getirdi. Bizim halkımız tarihin her döneminde birlik ve beraberlik içerisinde daha güçlü olunduğunu görmüştür diyen Vali Ata; “Hatay, 3 semavi dinin mensupları yanında farklı kültürlerin kucaklaştığı, hoşgörü ve kardeşçe birbirine tebessüm ettiği bir ilimiz. Bu kucaklaşma ile hep bir ve beraber olduğumuzda 15 Temmuz’da çok net bir şekilde gösterdik ki ülkemiz üzerinde çeşitli emelleri olanlar asla başarılı olamayacaklardır. Sizlere de bu anlamda gösterdiğiniz gayretler için teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.  


Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
DOĞAKA Yönetim Kurulu Toplandı
İskenderun ilçesinde Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) 79. Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası'nda (İTSO) gerçekleşen toplantıda açılış konuşmasını yapan Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, toplantının bölge için hayırlı olmasını diledi. Ajansın 2017 yılı çalışma programı çerçevesinde çeşitli alanlarda proje destek faaliyetleri ile yatırım destek faaliyetlerine devam ettiğini belirtten Vali Coşkun, şöyle devam etti: "Destek programları kapsamında 2017 yılı teknik destek programında daha önceki dönemlerde başarılı olan projelerin uygulanmasına devam edilmekte olup Eylül-Ekim dönemi için yeni başvurular alınmaktadır. Güdümlü proje desteğinde ise devam eden projelerin yanı sıra yeni projelerin bölgemize kazandırılması amacıyla hem ilgili kurum ve kuruluşlarla hem de Kalkınma Bakanlığı ile çalışmalara devam edilmektedir." Öte yandan 2016 yılı başında ilan edilen ve daha sonra durdurulan proje teklif çağrısı yöntemi ile uygulanan destek programlarına yeniden başlandığını ifade eden Coşkun, bu konuda da gerekli çalışmaların tamamlanıp, Kalkınma Bakanlığı ile görüşmelere başlandığını kaydetti. - "Organizasyon çalışmalarına devam edilecek" Bölgedeki sektörlerin rekabet gücünü geliştirmeye ve fiziksel altyapının iyileştirlimesine yönelik destek programlarının 2017 yılı içerisinde ilan edileceğini planladıklarını ifade eden Coşkun, diğer bir taraftan başta Avrupa Birliği (AB) olmak üzere diğer fon kaynaklarından da bölgeye pay kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. Başvurusu tamamlanan 5 adet projenin değerlendirme aşamasının devam ettğinin altını çizen Coşkun, şöyle konuştu: "Toplam değeri yaklaşık 14 milyon euro olan projelerin değerlendirme çalışmaları kapsamında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcileri tarafından 23 Ekim 2017 tarifinde Kahramanmaraş ilimize teknik gezi yapılacaktır. Organizasyon çalışmalarına Hatay'da yapılacak olan Zeytincilik Çalıştayı ve Organik Tarım Çalıştayı, Kahramanmaraş'ta yapılacak olan Ceviz Çalıştayı ve her üç ilde yaplacak olan devlet destekleri bilgilendirme panelleri ile devam edilecektir." Bunların yanı sıra kanatlı hayvan sektör raporu ve tesis fizibilitesi, meyve dondurma ve meyve suyu konsantresi tesis ön fizibilitesinin ile TR63 bölgesi güneş enerjisi potansıyelinin tespitine yönelik araştırma ve fizibilite çalışmalarının tamamlanma aşamasında olduğunu aktaran Coşkun, çalışmaların devam ettiği bilgisini paylaştı. Toplantıya, Hatay Valisi Erdal Ata, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş katıldı.
Yazarlarımız
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon: 0326 123 12 12

Fax: 0326 123 12 12

E-Posta: mail@mail.com