Uyum Buluşmalarının 21.si Hatay da gerçekleştirildi
16-01-2022 Bu haber 70 kez okundu
öç İdaresi Başkanlığı Uyum ve İletişim Genel Müdürlüğü ile Uluslararası Göç Örgütü iş birliğinde; Türkiye’de yaşayan yerli ve yabancı toplum arasında orta
öç İdaresi Başkanlığı Uyum ve İletişim Genel Müdürlüğü ile Uluslararası Göç Örgütü iş birliğinde; Türkiye’de yaşayan yerli ve yabancı toplum arasında ortak bir yaşam kültürü oluşturularak uyum sürecinin hızlandırılması ve yabancıların hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirilmesi amacıyla düzenlenen Uyum Buluşmaları’nın 21.si 12 Ocak Çarşamba Günü Hatay’da bir otelde gerçekleştirildi.2 Oturum halinde yapılan etkinliğin ilk oturumu Vali Yardımcısı Erhan GÜNAY başkanlığında, Altınözü Kaymakamı Cem GÜMRÜKÇÜ, Antakya Kaymakamı Mustafa HARPUTLU, Kırıkhan Kaymakamı Mahmuthan ARSLAN, Reyhanlı Kaymakamı Yasin ÖZTÜRK, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih SAKİN, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa YÜKSEK, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Alb. Recep CANSU, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kamuran KOÇ İl Müftüsü Ömer Faruk BİLGİLİ, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal, İl Göç İdaresi Müdürü Murat KESKİN, İl Sivil ve Toplumla İlişkiler Müdürü Malik Yılmaz, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ercan AKAR, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Nazmi ÇİÇEK, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut ÇERKO, Hatay Kızılay Şube Başkanı Kudret ÖZBAKIŞ ve ilgili kurumlardan temsilcilerin katılımı ile gerçekleştirildi.Yabancıların hak ve yükümlülükleri hakkında bilgilendirme sunumları, Büyüksün Türkiye ve Tanısan Sen de Seversin kısa film gösterimleri ile Mustafa Kemal Üniversitesi Antakya Devlet Konservatuarı öğrencilerinin Doç. Dr. Erhan TEKİN yönetimindeki müzik dinletisinin gerçekleştirildiği 2. Oturum 260 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.Moderatörlüğünü İl Göç İdaresi Müdürü Murat KESKİN’in gerçekleştirdiği soru cevap oturumu ve fotoğraf çekimi ile program tamamlandı.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com