Flaş Haber
Üreten her zaman güçlüdür
09-08-2018 Bu haber 80 kez okundu
Adana Biyolojik Mücadele Enstitüsü, Hatay İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Samandağ Kaymakamlığı işbirliği ile Samandağ Kültür
Adana Biyolojik Mücadele Enstitüsü, Hatay İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Samandağ Kaymakamlığı işbirliği ile Samandağ Kültür Merkezi Toplantı Salonunda “Akdeniz Meyve Sineği ile Mücadele Yöntemleri” konulu toplantı gerçekleşti.
Toplantıya Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Hatay İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu, Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB) Başkanı Nejdet Sin ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Samandağ Kaymakamı Murat Kütük yaptığı konuşmada; “Ürettiklerimizi kaliteli üretelim, sürekli üretelim. Elimizdeki tarlamızı, bahçemizi boş bırakarak, bakımını kötü yaparak sadece kendimize değil herkese zarar veriyoruz. Bu sebeple üreten he zaman güçlüdür” dedi.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir de, “Mesele ekmek meselesi, mesele yıllarca emek ederek ağaçlarımızı büyüttük, iyi bir noktaya getirdik, ürün verecek hale getirdik, sinekle mücadele edeceğiz, sağlıklı ürün elde edeceğiz, onu da 30 kuruşun üstünde satarsak Allaha şükür edeceğiz.  Yıllarca emek ederek o büyüttüğümüz ağaçlardan arzu ettiğimiz ürünü elde etmek için tabi ki mücadele edelim, daha iyi şeyler oluşsun, belediyeler üstüne düşeni yapsın, üretici zamanında ilaçlamasını yapsın. Ama şuna inanıyorum ki dünyanın bütün ülkelerinde eğer tarım ve hayvancılık sürbülanse edilmezse ne çiftçi ayakta durabilir, ne hayvancılıkla uğraşan vatandaş ayakta durabilir. Her geçen gün birilerinin şu ağacı sökelim yerine hangisi para ediyorsa o ağacı ekelim gibi şeylerle karşılaşıyoruz. O da yetmez hayvancılık hepten terk edildi. Bunların neticesinde kendi kendimize yetemeyen bir ülke olmaya doğru gidiyoruz. Hayvansal ve bitkisel ürünlerin nüfusumuzu rahatlıkla besleyecek zemine gelmesi ile ilgili ülkenin yeniden reorganize olması gerektiğine inanıyorum”  dedi. 
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com