Ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim
27-05-2020 Bu haber 88 kez okundu
Hatay Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Lara Özenser Mursal, Amerika’nın en seçkin özel liselerinden Vistamar School’da %100 burslu okumaya hak kazandı. Mursal’ı ilk olarak k
Hatay Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Lara Özenser Mursal, Amerika’nın en seçkin özel liselerinden Vistamar School’da %100 burslu okumaya hak kazandı.
Mursal’ı ilk olarak kutlayan okul yönetimi tarafından “Öğrencimiz 11. sınıfı Amerika’nın en seçkin özel liselerinden Vistamar School’da %100 burslu okumaya, ülkemizi bir kültür ataşesi olarak temsil etmeye hak kazanmıştır. Lara'yı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” açıklaması yapıldı.
Lara Özenser Mursal'ın annesi Banu Mursal ise "Anne ve babası olarak kızımızın her zaman yanında ve arkasında olduğumuzu belirtmek istiyoruz Ona güvenimiz sonsuz" diyerek sözlerine şöyle devam etti:
"Lara her zaman sorumluluklarını ve hedeflerini bilerek o yönde çalışan bir öğrenci oldu. Şu ana kadar ki okul hayatı boyunca hem sportif hem okul içi aktivitelerde hem de akademik anlamda Okulda hep aktif bir çocuktu. Bu prensipli çalışmasıyla hedeflerinin başlangıcına ulaştığını düşünüyorum."
"Öncelikle bu programa kabul aldığım için çok mutlu ve gururluyum." diyen Lara Özenser Mursal da, "Bu başarı için her zaman çok çalıştım. Okul dışı zamanlarımda olabildiğince zamanımı buna ayırdım. Benim için çok önemli bir şans. Çünkü küçüklüğümden beri başarmayı istediğim bir hedefti. Orada ülkemi en iyi şekilde temsil edip, çok güzel bir deneyim yaşamak istiyorum. Bu süreçte bana destek olan başta ailem olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com