Torpille atananları teşhir edeceğiz
11-07-2019 Bu haber 105 kez okundu
Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Deniz Ezer, eğitim alanında yapılan idareci atamalarındaki torpil, kayırmacılık ve yandaşçılığın çekilmez bir hal aldığını ileri sürdü. Ezer, sendika binasında ya
Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Deniz Ezer, eğitim alanında yapılan idareci atamalarındaki torpil, kayırmacılık ve yandaşçılığın çekilmez bir hal aldığını ileri sürdü.
Ezer, sendika binasında yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:
“İktidara yakın sözde sendikaya üye olmayan kamu emekçilerine idareci olmalarının önüne sürekli engeller konulmaktadır. Yönetici atamalarındaki usulsüzlükleri ortaya çıkarmak için ne yapılması gerekiyorsa yapacağımızı, torpille atanan yöneticilerin isimleri de gerekirse teşhir edeceğimizi buradan belirtmek istiyoruz. Eğitim ahlak işidir; haketmediği halde sırf yandaş olduğu için atanan sözde eğitimciler çocuklarımıza bir şey veremez. Mesleki Etik kavramından sürekli bahseden Milli Eğitim bu durumun bir parçası olmamalıdır.  Dolayısıyla talebimiz; yönetici atamaları tek tek incelenmeli, usulsüzlükler açığa çıkarılması, Bakanlık merkez ve taşra teşkilatlarının sendika/cemiyet/vakıf görünümlü çetelerden temizlenerek, eğitim çalışanlarının huzur ve güvence içerisinde görevini yaptığı bir çalışma ortamının oluşturulmasıdır.
Tamamen torpille, adamcılıkla yandaş sendika olma koşuluyla yapılan yönetici görevlendirme sistemi, şaibeli bir şekilde yapılmıştır. Aylar önce yayınlanan MEB görevlendirme takvimine göre, tercih başvuruları 03/05/2019 tarihinde sona erecekken, Bakanlık tarafından o gün, 07/05/2019 tarihine uzatılmıştı. Bu konuda yandaş sendika çevrelerinin saatler öncesinden üyelerine tercih yapmamalarını mesaj olarak geçtikleri basında yer almış  ve okullarda konuşulmuş, yaşanan bu şaibeli durum üzerine, Bakanlıkça mail gönderilerek, tercih değişikliklerinin kapatıldığı duyurulmuştur.
Eğitim Sen Hatay Şube olarak bu konunun takipçisi olacağımızı ve soruları sürekli soracağımızı belirtir, adalet talebimizi yüksek sesle söylemeye devam edeceğimizi ilan ediyoruz.”
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com