Tıpkı bir EOKB ci gibi konuşuyor
11-02-2020 Bu haber 82 kez okundu
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şubesi Başkanı Mehmet Ramiz Bakır,  KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, "Federal çözüm sağlanmazsa adadaki bölünmüşlük kalıcı olab
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şubesi Başkanı Mehmet Ramiz Bakır,  KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, "Federal çözüm sağlanmazsa adadaki bölünmüşlük kalıcı olabilir. Kıbrıs Türk´tür Türk kalacaktır siyaseti, 1950'lerin sloganıdır" diye açıklama yapmasına tepki gösterdi.
Başkan M. Ramiz Bakır, gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Sayın Mustafa Akıncı’nın bu söyleminin arka planında yatan düşünce stratejisi, elbette beynini ve aklını satmış olduğu Batının, emperyalist Haçlı zihniyetidir. 1571 yılından bu yana Anadolu’dan kopmayan – koparılamayan Kıbrıslı Türk’lerin yaşamı; Kıbrıslı soydaşlarımıza özgürlük getiren, onları katledilmekten, tecavüzlerden kurtaran 1974, Kıbrıs Barış Harekâtına kadar, ilhak edilmeye karşı mücadele ile geçmiştir.
Kıbrıs Türk’ünün bu var olmak-yok olmak mücadelesi, anavatan Anadolu’dan hiçbir zaman kopmamıştır. Unutmayınız ki Yüce Önder Atatürk’ün Hatay için söylediği: “40 Asırlık Türk Yurdu, Düşman Elinde Esir Kalamaz.” Sözü, Kıbrıs içinde geçerlidir. Bizim ulu erenlerimizden biri olan Dede Korkut şöyle diyor: “Hain içeriden olunca, kapı kilit tutmaz oğul!” Sayın Akıncı, altın değerindeki bu sözün anlamını biliyor musunuz? Anlamını bildiğinizi düşünerek, Yaşamını Kıbrıs davasına adamış Sayın Fazıl Küçük’ ün, Rauf Denktaş’ın ve orada yatan tüm şehitlerin kemiklerini sızlatıyorsunuz. Onların mezarlarına hangi yüzle gideceksiniz? Cumhurbaşkanı olarak, onları ziyaret ettiğiniz zaman ne düşüneceksiniz Sayın Akıncı! Akıncı, Kıbrıs Türkü’nün yüzyıllardır süren haklı davasına ve mücadelesine ihanet içindedir. "İkinci bir Tayfur Sökmen olmayacağım." Sözleriniz devlet etme bilincinden, devlet adamlığından ve devlet terbiyesinden çok uzaktır.
Akıncı’nın bu sözleri, boyunu ve haddini çok aşan sözlerdir. Biz Gaziler, Akıncı’yı kınıyoruz.
Tıpkı bir EOKB’ci gibi konuşuyor ve davranıyor.”
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com