TED Hatay Koleji öğrencileri Ankara gezisinde
02-12-2019 Bu haber 93 kez okundu
TED HATAY KOLEJİ 5. sınıf öğrencilerinin gerçekleştirdiği Ankara gezisinin ilk gününde Atatürk'ün "Yurtta Sulh Cihanda Sulh" özdeyişinden ilham alınarak çeşitli yabancı ülkelerden
TED HATAY KOLEJİ 5. sınıf öğrencilerinin gerçekleştirdiği Ankara gezisinin ilk gününde Atatürk'ün "Yurtta Sulh Cihanda Sulh" özdeyişinden ilham alınarak çeşitli yabancı ülkelerden ve Türkiye'nin bazı bölgelerinden getirilen fidanlarla oluşturulan, Barış Parkı içinde yükselen Anıtkabir ile Kurtuluş Savaşı Müzesi gezildi.
Gezinin ikinci gününde öğrenciler, Havacılık Müzesi'nden sonra Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı yazdığı evini, ardından Ata'mızın silah arkadaşı İsmet Paşa'nın kızı Özden Hanım'ı ziyaret ettiler. Özden Hanım'dan Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü ile olan anılarını dinlemenin hazzını yaşadılar. Sonraki gün, Türkiye Büyük Millet Meclisinde; Cumhurbaşkanı ve Başbakanın çalışma odalarını, vekillerin toplantı yaptıkları bölümü gezme ve o tarihî duyguyu yaşama fırsatı yakalayan öğrenciler, MTA Tabiat Tarihi Müzesi'ni de gezerek yaşadıkları tabiatın tarihini öğrenmenin keyfini yaşadılar. Ardından Feza Gürsey Bilim Merkezi'nde çeşitli deneyler yaptılar.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com