Flaş Haber
Tavlanın kızları galip
12-02-2018 Bu haber 434 kez okundu
Hafta Sonu Antakya’da Oynanan Bayanlar 3.Lig 10. Grup Karşılaşmasında Gülen Taraf Tavla Gençlikspor Oldu 11 Şubat Pazar günü Hatay Nazım Koka Sta
Hafta Sonu Antakya’da Oynanan Bayanlar 3.Lig 10. Grup Karşılaşmasında Gülen Taraf Tavla Gençlikspor Oldu
11 Şubat Pazar günü Hatay Nazım Koka Stadında saat 13:00’de oynanan Bayanlar 3.lig 10. Grubunda yer alan Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlikspor ile Tavla Gençlikspor arasındaki Hatay bayanlar derbisini Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlikspor takımını 3-0 ile yenen Tavla Gençlikspor kazandı.
Maçın başında her iki takım karşılıklı ataklar ile birbirlerine karşı üstünlük kurmaya çalışsalar da maçın ilk yarısını Tavla Gençlikspor 2-0 önde tamamladı. Maçın 2.yarısında oyunda üstünlüğünü koruyan Tavla Gençlikspor, Büyükşehir Belediyesi Gençlikspor’u 3-0 yenerek 10. Grupta 2. Sıradaki yerini koruyarak play offlara katılma yolunda önemli bir adım atmış oldu.
Bayanlar 3. Liginde İlimizi başarılı bir şekilde temsil eden iki takım arasında oynanan karşılaşma centilmence bir havada gerçekleşti. Zaman zaman karşılıklı ataklarla birbirlerini üstünlük kurmaya çalışan takımların ortaya koyduğu performans izleyenlere adeta futbol şöleni yaşattı. Maçın yağan yağmura rağmen çok fazla sayıda seyirci tarafından izleniyor olması da maçın öneminin ne kadar üst seviyede olduğunun bir göstergesiydi sanki.
“HEM SAĞLIKÇI, HEM SENDİKACI HEM DE HAKEM”
Önem derecesi yüksek olan bu maçın dikkat çeken başka bir yönü ise maçın hakemiydi. Maçın orta hakemliğini yapan Serdar Kahraman adeta on parmağında on marifet olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.
Hatay Devlet Hastanesi’nde Sağlık Teknikeri olarak görev yapan Serdar KAHRAMAN başarılı bir hakem oluşunun yanında Bağımsız Sağlık-Sen Antakya İlçe temsilcisi olarak da sendikal alanda yapmış olduğu çalışmalarla da adından sıkça söz ettirmektedir.
Başından sonu kadar sonuna kadar çekişmeli geçen maçın yardımcı hakemlikleri yine Hatay İlini başarı ile temsil eden Ömer Kaman ve Mehmet Güzelburç yapmıştır. Maç boyunca başarılı bir yönetim sergileyen hakem triosu kritik pozisyonlarda vermiş oldukları isabetli kararların yanı sıra gerek sergiledikleri mükemmel hakem yardımcı hakem iş birliği ve gerekse saha içerisinde oyuncular ile kurdukları iletişimleri ile maçın seyir zevkine üst düzeyde katkıda bulunarak tüm futbolseverlerin göze hoş gelen bir oyun izleterek iyi hafta sonu geçirmelerini sağlamışlardır.
Maçın hakem gözlemcisi olarak görev yapan Hüseyin Gülmez ise müsabaka sonunda başarılı bir yönetim sergileyen Hakem Serdar Kahraman ve Yardımcı Hakemler Ömer Kaman ve Mehmet Güzelburç’tan oluşan hakem triosunu başarılı yönetimlerinden dolayı tebrik etti. Gözlemci Hüseyin Gülmez ayrıca bu güzel ortamın oluşmasında emeği geçen herkese de teşekkür etti.
Hatay’da bayan futboluna daha fazla önem verilmesi ve genç kızlarımızın spora teşvik edilerek yeşil sahalara da ayrı bir güzellik katmaları adına futbol alanında söz sahibi yetkililere her zamankinden daha çok iş düştüğü aşikardır.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com