Su kayıplarına neden olan şebekeler yenileniyor
10-10-2021 Bu haber 23 kez okundu
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), içme suyu hatlarının eskiyerek kaçaklara sebep olan kısımlarının yenilenmeye devam ettiğini ve yeni yerle
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), içme suyu hatlarının eskiyerek kaçaklara sebep olan kısımlarının yenilenmeye devam ettiğini ve yeni yerleşim yerlerinin içme suyu ihtiyacının karşılandığını açıkladı.
Hatay genelinde kayıp ve kaçakla mücadelesinin sürdüğünü belirten Genel Müdürlük, Arsuz ilçesine bağlı Akçalı Mahallesi’nde sürekli patlayarak su kaybına neden olan isale hattını 200’lük borular ile toplamda 600 metre uzunluğunda yeni hat döşeme çalışması ile yenilendiğini bildirdi.
Yapılan hummalı çalışmalar kapsamında Uluçınar ve Madenli mahallelerinde yapılan yeni yerleşim yerlerinin içme suyu ihtiyacının karşılayan HATSU ekipleri, 90’lık ve 63’lük borular ile toplamda 350 metrelik yeni hat döşeyerek bağlantılarını tamamladı.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com