Sende destek ol
15-07-2019 Bu haber 195 kez okundu
Hatay ilimize bugüne kadar Dünya Şampiyonluğu, Dünya 2.liği, Avrupa Şampiyonluğu, Onlarca Türkiye Şampiyonluğu ve derecesi başarını kazandıran Beyaz Kale Satranç Kulübü 21-29 Temmuz 2019 da
Hatay ilimize bugüne kadar Dünya Şampiyonluğu, Dünya 2.liği, Avrupa Şampiyonluğu, Onlarca Türkiye Şampiyonluğu ve derecesi başarını kazandıran Beyaz Kale Satranç Kulübü 21-29 Temmuz 2019 da Konya'da gerçekleşecek olan Türkiye Satranç Birinci Ligi karşılaşmaları için destek bekliyor. Bugüne kadar katıldıkları tüm mücadelelere kendi imkanları ile katılan ve büyük başarılara imza atan Beyaz Kale Satranç Kulübü bireysel oynamaları durumunda liglerden aldıkları binlerce lira teklifleri Hataylı takım uğruna Hatay sevdasına reddeden FM Diyap Büyükaşık, FM Ekin Barış Özenir ve FM Denizcan Temizkan gibi şampiyonlara sahip olması ile biliniyor.
Elde edilmesi zor dereceleri Hatay'a kazandıran sporcuları ile gurur duyduklarını ifade eden Beyaz Kale Satranç Kulübü Başkanı Erkal Büyükaşık yaptığı açıklamasında, "Beyaz Kale Satranç Kulübümüz Uluslararası alanda Türkiye Bayrağını Defalarca dalgalandıran sporcuların yan yana gelmesi ile oluşan, En Büyükleri Üniversite 3. Sınıf 23 yaşında olup sırf ilimizi sırtlayıp ulusal anlamda zirveye taşıma misyon ve vizyonu ile yaklaşır iken kendilerine bir kuruş dahi talep etmeyen, geçen Sezon Büyük bütçeler ile kurulan birçok spor kulübünün yarıştığı Ligde Namağlup Türkiye Şampiyonu başarısını gösterip yerel ve ulusal basında iftihar ile anlatılan, Bireysel oynamaları durumunda liglerden binlerce lira teklifleri Hataylı takım uğruna Hatay sevdasına reddeden sporculara sahip bir kulüptür.
Hatay’ın bağrından çıkan bu sporcularımıza Hatay sahip çıkar şiarı ile çıktığımız bu yolda 21-29 Temmuz 2019 da Konya da yapılacak olan büyük buluşma için karınca kararınca, yemeğe koyacağınız tuz desteği gibi destekleriniz bekliyoruz. Bu gençleri tanıyalım tanıtalım. Hatay’ımızın bütün renkleridir, bütün kentin, medeniyetlerin ve kültürlerin şehrinin gururun farkında ve Sorumluluğunu taşıyoruz.
Hepimizin takımı! Şimdi destek olma zamanı, takımına sarılma zamanı. "Sende destek ol!" Önemli olan sadece destek olabilmek. Hatay Kamuoyuna arz ederiz." dedi.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com