Flaş Haber
Savaş son noktayı koydu
10-09-2017 Bu haber 1010 kez okundu
Hatay BŞB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş CHP kongrelerine dair sessizliğini bozdu. Hatay CHP’de yarın (Pazar) başlayacak olan delege seçimleri &
Hatay BŞB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş CHP kongrelerine dair sessizliğini bozdu.
Hatay CHP’de yarın (Pazar) başlayacak olan delege seçimleri öncesi uzun süredir uzak durmaya çalıştığı ve son günlerde isminin sıklıkla kullanılmasından duyduğu rahatsızlık sonucu sessizliğini bozdu.
Hatay’ın 15 ilçesinden Defne ve Samandağ ilçeleri hariç geri kalan 13 ilçede yarın sandıklar üyelerin önüne konulmaya başlanıyor. İlçe başkanlıkları hassasiyetle yürüttükleri çalışmada üyelerin, rahat ve özgür biçimde oy kullanarak delegelerin seçilmesi için hazırlıklarını tamamladı. 2 Ekim’e kadar sürecek olan delege seçimleri sonrasında ilçe başkanlarını ve ilçe yönetimlerini seçerek tekrar sandık başında olacak.
CHP uzun bir süredir bu hazırlıkları yaparken kulislerde tansiyon bir hayli yükselmeye başladı. Mevcut yönetimlere karşı alternatif olma çabasında olan bir takım grupların, yaptığı çalışmalarda kendilerini üyeye anlatmak yerine delege çalışma yönteminde sürekli Büyükşehir Belediye Başkanının ismini kullanarak“Arkamızda Lütfü Savaş var. Gelin bize destek olun.” şeklinde yürütülmesi
Lütfü Savaş’ın konu hakkında çok yoğun eleştiri almasına ve kırgınlık duyulmasına zemin yaratması, Lütfü Savaş'ın bu yönde yapılan çalışmalardan duyduğu rahatsızlık ve gerilimi su yüzüne çıkardı.
www.vtrmedya.com internet haber sitesinin sahibi Necdet Sahil’e konuşan Doç. Dr. Lütfü Savaş;
“Ben Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, Hatay’ın her karış toprağına ve noktasına hizmet götürmek ve Hatay’ı, Hatay halkına yakışır bir kent haline dönüştürmek için gece gündüz durmadan çalışmalarımı yürütürken, birilerinin sürekli benim ismimi kullanarak delege çalışması yapmasından rahatsızlık duyuyorum. Partililerimizin, girdikleri parti içi rekabet ortamında zafer elde etme çalışmaları adına ismimi tarafmışım gibi yansıtmaları beni rahatsız etmektedir. Ben hiçbir gruptan yana taraf değilim ve hiçbir şekilde kimin delege olacağına, kimin yönetime gireceğine, kimin İlçe Başkanı veya İl Başkanı olacağına karışmıyorum. Partideki arkadaşlarımdan ricam; partiye yakışır hakkaniyet çerçevesinde bir seçim süreci oluşturmaları ve CHP kültürüne yakışan bir kongre süreci gerçekleştirmeleridir. Kazanan kim olursa olsun arkadaşımızdır, kazananCumhuriyet Halk Partisi'dir. Bu süreçte yarışacak olan tüm arkadaşlarımdan ricam; benim adımı kullanmadan kendi emekleri ve mücadeleleri ile üyeye kendilerini doğru anlatmaları yönündedir. Şimdiden tüm partililere, üyelere, delegelere ve yönetim kademesinde yer alan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com