Samandağ NEY leri kader mahkumlarına ulaştı
14-03-2019 Bu haber 54 kez okundu
Bingöl M Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumunda tutuklu bulunan kader mahkumları İlyas K. ve Muhammet B. sosyalleşmek adına bir hobi edinmek amacıyla Samandağ Belediyesi&rsq
Bingöl M Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumunda tutuklu bulunan kader mahkumları İlyas K. ve Muhammet B. sosyalleşmek adına bir hobi edinmek amacıyla Samandağ Belediyesi’nden cezaevinin müsaade etmiş olduğu üflemeli çalgı aletlerinden Ney müzik enstrümanı talep ettiler. 
Geçtiğimiz günlerde Samandağ Belediyesi tarafından yine Bingöl M Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumunda tutuklu bulunan Abbas D.’nin talebi üzerine kendisinin Ney enstrümanına kavuşmasına yardımcı olmuşlardı. Bu defa yine aynı talepte bulunan İlyas K. ve Muhammet B.’nin de Samandağ’da yetişen, kalitesi ve boğumunun uygunluğu nedeniyle Ney yapımında en fazla tercih edilen Samandağ kamışlarından yapılan Ney müzik enstrümanına kavuşmasını sağladılar.
Samandağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fikret Özelik tarafından yapılan gazetemize yapılan açıklamada; “Kalitesi ve boğumunun uygunluğu nedeniyle dünyanın en kaliteli kamışlarından olan Samandağ kamışından yapılan Ney enstrümanını kader mahkumu arkadaşlara ulaştırmaktan ve onların içinde bulundukları zorlukları kendi lehlerine çevirerek mahkum arkadaşlara bir hobi kazandırmaktan mutluluk duyduk. Belediye Başkanımız sayın Mithat Nehir’in öncülünde ilçemizin en iyi şekilde tanıtılması ve en iyi yerlere gelmesi için çalışıyoruz.” ifadelerine yer verdi. 
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com