Sağlık çalışanlarına da zam yapılmalı
02-12-2021 Bu haber 62 kez okundu
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayri Şahin, tüm sağlık çalışanlarının ücretlerine zam yapılması gerektiğine dikkat çekti.Şahin, gazetecilere yaptığı basın a&cce
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayri Şahin, tüm sağlık çalışanlarının ücretlerine zam yapılması gerektiğine dikkat çekti.Şahin, gazetecilere yaptığı basın açıklamasında, Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’nın TBMM’de yaptığı konuşmada, pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin TL’lik bir ücret artışı yapacaklarını ifade ettiğini hatırlattı.Doktorların ücretlerinde artış yapılmasının zaruri olduğunu belirten Şahin, “Bu zaruret ebe, hemşire, sağlık memuru, sağlık teknisyeni, ATT, paramedik v.b sağlık çalışanlarının tamamı için de vardır. Tüm sağlık meslek mensuplarının ücretlerinde artış yapılmalıdır. Çünkü ekonomik olarak tüm çalışanların ciddi kayıpları vardır. Bu durum mutlaka düzeltilmeli; kayıplar telafi edilmelidir. Sağlık hizmetleri bir ekip işidir. Ekibin büyük bir bölümü görmezden gelinemez. Zam, doktorlarımız için de geriye kalan tüm sağlık personelimiz için de gereklidir.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com