Ras El Seni mutluluk getirsin
14-01-2020 Bu haber 110 kez okundu
Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Her yıl 14 Ocak’ta kutlanan ‘Ras-El Seni’ dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. “Rumi takviminin başlangıcı 14 Ocak’ta Ras-El Seni,  Arap Alevi
Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Her yıl 14 Ocak’ta kutlanan ‘Ras-El Seni’ dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
“Rumi takviminin başlangıcı 14 Ocak’ta Ras-El Seni,  Arap Alevilerinin yeni yılı olarak yüzyıllardır aynı coşku ve heyecanla kutlanmaya devam etmektedir.
Böyle özel günler; gelenek ve kültürümüzün nesiller boyu sürmesinde önemli bir rol oynamakta, aramızdaki sevgi bağını perçinlemektedir. Özel yemeklerin yapılıp hep bir araya gelindiği, yeni bir yılın; yepyeni umutlarla geleneksel, zengin bir sofra etrafında karşılandığı, küslerin barıştığı, omuz omuza, birlik beraberlik üzerine kurulu bu kıymetli günü hala kutluyor olmak en büyük zenginliğimizdir.
Eşsiz mozaiği ile diğer bütün şehirlerden ayrılan ve tüm dünyada anılan örnek bir yer olan Hatay’ımız; torunlarımızın torunlarına aktarmamız gereken çok değerli bir kültür armonisinin başkentidir. İnanç özgürlüklerimiz ve kültürel zenginliklerimizle bir bütün olarak, hep birlikte yaşadığımız bu özel şehirde; Ras-El Seni’nin sevgi, sağlık, huzur ve barış getirmesini temenni ediyor, yeni bir yılda birliğimizin bütünlüğümüzün daim olmasını diliyorum. Ras-El Seni tüm halkımıza mutluluk getirsin, kutlu olsun.”
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com