Protokol tribünde Kuralları kim çiğniyor
12-01-2021 Bu haber 73 kez okundu
Süper Lig 18’inci hafta maçında Antakya Atatürk Stadı’nda oynayan Atakaş Hatayspor – Beşiktaş maçında protokol tribününde talimatlarla belirtilen sayının çok üzerinde
Süper Lig 18’inci hafta maçında Antakya Atatürk Stadı’nda oynayan Atakaş Hatayspor – Beşiktaş maçında protokol tribününde talimatlarla belirtilen sayının çok üzerinde seyircinin girmesi bordo beyazlı ekibe pahalıya patladı. Tribünlerdeki kalabalık nedeniyle Atakaş Hatayspor kulübünün 150 bin liralık bir ceza aldığı öğrenildi.
Hatırlanacağı üzere; koronavirüs salgını nedeniyle Süper Lig’de maçlar seyircisiz oynanıyor. Gazeteciler, stat görevlileri güvenlik güçleri ve protokol üyeleri belirli sayıları aşmamak kaydıyla maçları statta takip ediyor. Ancak bordo beyazlı takımın Beşiktaş’la oynadığı maçta protokol tribününde yaklaşık 150 kişinin yer alması Hatayspor’un ağır bir para cezası almasına neden oldu. Aynı maçta güvenlik güçlerinin de sayıca fazla olması dikkatlerden kaçmadı. Maçın devre arasında limite takılan güvenlik güçlerinin stat dışına çıkarıldığı görüldü.
SAVAŞ: BİZ 20 KİŞİLİK LİSTE VERİYORUZ, BEN DE RAHATSIZIM
Atakaş Hatayspor Kulübü Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, tribünlerdeki kalabalık nedeniyle kulübün 150 bin liralık bir ceza aldığını açıkladı. Ortaya çıkan tablodan kendisinin de rahatsız olduğunu dile getiren Başkan Savaş, “Biz maç öncesi 20 kişilik bir liste veriyoruz. Protokol tribününde talimatlarla belirlenen sayıdan çok daha fazlasının stada gelmesinden ve kulübün bu nedenle ceza almasından ben de rahatsızım. Siyasi baskılarla, aracılarla maça girenler oluyor” değerlendirmesinde bulundu.
İSTANBUL’DAN GELEN GAZETECİLER: BU TABLOYU HİÇBİR YERDE GÖRMEDİK
Atakaş Hatayspor – Beşiktaş maçını takip etmek üzere İstanbul’dan Antakya’ya gelen gazeteciler, görevleri gereği her maça gittiklerini ve ilk kez bu kadar kalabalık bir protokol tribünü gördüklerini ifade ettiler. Ortaya çıkan tabloyu “Dileyen herkes stada girebiliyorsa, maçlar niye seyircisiz oynanıyor” sözleriyle eleştiren gazeteciler, protokol tribünündeki görüntüleri kayıt altına almayı da ihmal etmediler.
BU SORUNU ÇÖZÜN!
Türkiye Futbol Federasyonu’nun pandemi süreciyle ilgili talimatlarına uyulmasını talep eden spor çevreleri, hiç kimsenin Hatayspor’u maddi zarara uğratma hakkına sahip olmadığını dile getirerek, konunun tüm muhataplarına “Bu sorunu çözün” çağrısında bulundular.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com