Flaş Haber
Okulların harcadıkları emek çöpe gitti
12-04-2018 Bu haber 147 kez okundu
Eğitim-İş Hatay Şube Başkanı H. Suat Sadış, eğitimin gericiliğe alıştırıldığını ileri sürdü. Sadı, basın açıklamasında şu sözlere yer
Eğitim-İş Hatay Şube Başkanı H. Suat Sadış, eğitimin gericiliğe alıştırıldığını ileri sürdü.
Sadı, basın açıklamasında şu sözlere yer verdi:
“Anlaşılan o ki milli eğitim bakanı deizm ile ilgili grup toplantısında dün kürsüden yediği fırçayı gündemden düşürmek için Nisan ayı sonunda ya da mayıs ayının ilk yarısında açıklayacağız dediği sınavla öğrenci alacak okulları bugün açıkladı.
Gelin görün ki okul kültürü oluşturmuş, başarısıyla adından söz ettiren birçok Anadolu Lisesi bu listede yok. Yani o okulların bugüne kadar harcadıkları emek çöpe gitti.
Listeyi incelediğimizde her eğitim bölgesinde her tür lise olmaması ve nüfusu 100 binden fazla olan Hatay 'ın Samandağ ilçesi gibi büyük ilçelerde sınavla öğrenci alan Anadolu Lisesi bulunmaması nedeniyle bu ilçelerdeki akademik başarısı yüksek öğrenciler il merkezlerini ya da başka ilçeleri tercih etmek zorunda kalacaklar ve öğrencilerin kavimler göçü başlayacak. Yani taşımalı eğitim oranı artacak.
Diğer yandan imkanı olmayan öğrencilerin büyük çoğunluğu istemediği okul türüne gitmek zorunda kalacak. Bunların başında ise her yerde açılan ve kontenjanları boş olan imam hatip liseleri var. Böylece din eğitimi almak istemeyen öğrenciler bu okullara zorla yönlendirilmiş olacaklar.”
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com