Okul idareci atamalarında torpil devam ediyor
07-09-2019 Bu haber 169 kez okundu
Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Deniz Ezer, eğitim alanında yapılan idareci atamalarındaki torpil, kayırmacılık ve yandaşçılığın artık çekilmez bir hal aldığını ileri sürdü. Ezer, sendika binas
Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Deniz Ezer, eğitim alanında yapılan idareci atamalarındaki torpil, kayırmacılık ve yandaşçılığın artık çekilmez bir hal aldığını ileri sürdü.
Ezer, sendika binasında yaptığı basın açıklamasında, şunları söyledi:
“İktidara yakın sözde sendikaya üye olmayan kamu emekçilerine idareci olmalarının önüne sürekli engeller konulmaktadır. Daha önce 10.07.2019 tarihinde Yönetici atamalarındaki usulsüzlükleri ortaya çıkarmak için ne yapılması gerekiyorsa yapacağımızı, torpille atanan yöneticilerin isimleri de gerekirse teşhir edeceğimizi buradan belirtmek istiyoruz. Bu hakkımız saklı kalma koşuluyla bir kez daha buradan sesleniyoruz.
Eğitim ahlak işidir; hak etmediği halde sırf yandaş olduğu için atanan sözde eğitimciler çocuklarımıza bir şey veremez. Mesleki Etik kavramından sürekli bahseden Milli Eğitim bu durumun bir parçası olmamalıdır.  Dolayısıyla talebimiz; yönetici atamaları tek tek incelenmeli, usulsüzlükler açığa çıkarılmalıdır.”
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com