Flaş Haber
Okul çevresindeki şüpheliler gözetlenecek
12-09-2017 Bu haber 236 kez okundu

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Antakya Kaymakamlığı tarafından organize edilen Okul Güvenliği Değerlendirme ve Koordinasyon toplantısına katıldı. Topl

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Antakya Kaymakamlığı tarafından organize edilen Okul Güvenliği Değerlendirme ve Koordinasyon toplantısına katıldı. Toplantıya Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin yanı sıra Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Antakya İlçe Jandarma Komutanı, Antakya İlçe Emniyet Müdürü, şube müdürleri, okul müdürleri ve eğitimciler katılım gösterdi. Programda konuşan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediyesi olarak geleceğin teminatı gençlerin eğitim yuvalarında güvenle eğitimlerini alabilmeleri için kurum olarak üzerlerine düşen bir görev olursa yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Başkan Kimyeci konuşmasının devamında gençleri öncelikle kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, okul çevrelerindeki yabancı kişilerin uzaklaştırılmasını sağlamak, trafik sıkışıklığının önüne geçmek gibi temel güvenlik önlemlerinin alınmasında yalnızca güvenlik güçlerinin değil tüm kurumların ve vatandaşların sorumluluk duyması gerektiğini, velilerin ve öğretmenlerin de bu konularda gereken hassasiyeti göstermeleri gerektiğini vurguladı. Bunun yanı sıra özellikle çocukların girmesinin yasak olduğu iş yerleri sürekleri olarak Zabıta ekiplerince denetlenecek, ders saatleri içerisinde internet kafeler ve oyun salonlarında yaş sınırlaması uygulamasına uymayanlara cezai işlem yapılacağını belirtti.  

Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com