Flaş Haber
Nüfus Kayıt Örneği e devletten alınabilecak
12-09-2017 Bu haber 161 kez okundu
Nüfus müdürlüklerindeki yoğunluğu azaltmak ve belgelere daha hızlı ulaşım sağlamak amacıyla Nüfus Kayıt Örnekleri artık e- devlet üzeri
Nüfus müdürlüklerindeki yoğunluğu azaltmak ve belgelere daha hızlı ulaşım sağlamak amacıyla Nüfus Kayıt Örnekleri artık e- devlet üzerinden alınabilecek.
Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, vatandaşların nüfus kayıt örneği için müdürlüklere başvurması gerekmiyor. Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Vatandaşlarımızın iş ve işlemlerinde ihtiyaç duyacakları Nüfus Kayıt Örneği belgesi artık E-Devlet kapısı üzerinden alınabilmektedir. 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 151 inci maddesi uyarınca, E-Devlet kapısı üzerinden alınan belgeler, nüfus idarelerinden alınmış resmi belgeler ile aynı hukuki değere sahiptir.
Buna göre hizmetin daha hızlı alınabilmesi ve nüfus müdürlüklerindeki yoğunluğun azaltılması amacıyla, vatandaşlarımızın gerek yurt içindeki gerekse yabancı makamlardaki iş ve işlemlerinde ihtiyaç duyacakları nüfus kayıt örnekleri ve yerleşim yeri belgelerinin E-Devlet kapısı üzerinden alınması; ilçe nüfus müdürlüklerine bu yönde bir taleple müracaat edilmemesi kamuoyuna saygı ile duyurulur.” ifadeleri kullanıldı.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com