Memur maaş zamları bir kez daha gözden geçirilmeli
05-02-2019 Bu haber 119 kez okundu
Türkiye Kamu-Sen İl başkanı Hayrettin Şahin, Kamu-Sen Ar-Ge merkezinin yapmış olduğu araştırma sonuçlarını değerlendirdi. 2008’de ortalama memur maaşı 1204,0 TL iken 2018’de 3147,0 oldu. Maaşlardaki
Türkiye Kamu-Sen İl başkanı Hayrettin Şahin, Kamu-Sen Ar-Ge merkezinin yapmış olduğu araştırma sonuçlarını değerlendirdi.
2008’de ortalama memur maaşı 1204,0 TL iken 2018’de 3147,0 oldu. Maaşlardaki
Araştırmayı gazetemize değerlendiren Şahin, “Gıda fiyatları başta olmak üzere vatandaşlarımızın vazgeçemeyeceği harcama kalemlerinde enflasyonun oldukça üzerinde bir artış yaşandığı görünüyor. Memur maaşlarını hangi açıdan ele alırsak alalım geride kalan 10 yılda memurların net bir zarar içerisinde olduğu gerçeğiyle karşı karşıya kalıyoruz. Gerek dolar bazında gerekse çeyrek altın bazında memurlar alım güçlerini yaklaşık üçte birini son 10 yılda kaybetmiş durumdadır. Bu durum kamu görevlilerinin ve emeklilerin bütçesinde telafi edilemez yaralar açmaktadır. Enflasyona endeksi maaş artışı inadından vazgeçilmediği müddetçe bu erime her geçen yıl artarak devam edecek gibi görünmektedir.
Kamu görevlilerinin ve emeklilerin maaş artışlarında hayatımızı doğrudan etkileyen parametreler dikkate alınmazsa korkarız ki önümüzdeki birkaç yıl içerisinde bütün çalışanlarımız geri dönülemez bir borç batağının içine düşecektir.
Hatırlanacağı gibi 2019 yılı enflasyon hedefi sürekli güncellenmekte ve bütün ekonomik planlar yeni planlanan hedefe göre yapılmaktadır. Güncellenmeyen tek rakam memur ve emeklilere yapılan maaş artışları olmaktadır. Bu bakımdan en azından 2019 yılı için öngörülen memur maaş zamlarının bir kere daha gözden geçirilerek yeni hedefe göre revize edilmesi zorunlu hale gelmiştir.” dedi.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com