Medeniyetler Korosunu dinlemeyen kimse kalmasın
16-09-2019 Bu haber 174 kez okundu
Hatay Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA)  organizesi ile her Cumartesi günü sahne alan Antakya Medeniyetler Korosu yaz tatili dolayısıyla
Hatay Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA)  organizesi ile her Cumartesi günü sahne alan Antakya Medeniyetler Korosu yaz tatili dolayısıyla verilen aranın ardından yeniden başladığı konserler serisine muhteşem bir konser ile start verdi. Medeniyetler Korosunu dinlemeyen kimse kalmasın sloganı ile her Cumartesi Antakya Kültür Merkezinde saat 19.00’da gerçekleştirilen konserleri bugüne kadar binlerce izleyici seyrederken yoğun katılımla gerçekleşen bu hafta ki konseri TEMA Vakfı Hatay İl Temsilcisi Zehra Güngördü ve TEMA üyesi gençler, Antakya Çevre Koruma Derneği Başkanı Selda Asker ve yönetim kurulu üyeleri, National Geographic belgesel ekibi, şehrimize gelen yerli ve yabancı turistler ile çok sayıda davetli izledi. Kültür Merkezinin Salon ve balkonda bulunan tüm koltukların dolu olmasının yanında birçok kişinin ayakta izlediği programın geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleşen konserde yoğun ilgi gözlerden kaçmazken Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat ve öğrencileri seslendirdikleri birbirinden güzel eserler ile yine gönüller fethettiler.
Muhteşem konserin bir bölümünde sahneye gelen TEMA Vakfı Hatay İl Temsilcisi Zehra Güngördü Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat'a koro adına Kahramanmaraş  Afşin Hatıra Ormanına dikimi yapılan üç adet fidanın belgesini takdim ederek faaliyetlerini  her daim gururla takip ettikleri Medeniyetler Korosu ekibine çalışmalarında başarılar dilediler. Koro olarak en hassas oldukları konulardan biri olan doğaya saygı konusunda fidan dikim dönemlerinde bir çok fidanı toprakla buluşturmanın gururunu yaşadıklarını belirten Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat, TEMA Vakfı Hatay İl Temsilciği tarafından koro adına fidan dikilmesinin kendisini ve koro üyelerini son derece mutlu ettiğinin altını çizerek TEMA Vakfı Hatay İl Temsilcisi Zehra Güngördü ve ekibine teşekkür etti. Daha sonra medeniyetler korosunun TEMA Vakfı Hatay İl Temsilciliği için seslendirdiği Aşık Veysel'in "Benim sadık yârim kara topraktır"  türküsü salondan büyük alkış aldı.
Cumartesi konserlerinde yeniden sahne almanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat, tamamı salonu hınca hınç dolduran misafirlere verilen konserler dizisinin kaldığı yerden devam ettiğinin altını çizerek Medeniyetler Korosunu dinlemeyen kimse kalmasın sloganı ile her Cumartesi Antakya Kültür Merkezinde saat:19:00’da gerçekleştirilen konserlere herkesi davet etti.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com