Madencilik emek ve alınteri ile icra ediliyor
05-12-2019 Bu haber 129 kez okundu
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ‘Dünya Madenciler Günü’ dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Savaş mesajında madenciliğin emek ve alın teri ile zor
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ‘Dünya Madenciler Günü’ dolayısıyla mesaj yayımladı.
Başkan Savaş mesajında madenciliğin emek ve alın teri ile zor şartlarda icra edilen en kıymetli mesleklerden biri olduğunun altını çizerek, “Onurlu ve mukaddes bir meslek olan madenciliği icra eden emekçilerimize şükran borçluyuz. Ekmeğini alın teriyle kazanan madencilerimiz, yerin altındaki zenginliklerimizi gün yüzüne çıkartarak ülkemizin kalkınmasına da büyük katkılar sağlamaktadır. İşçi kardeşlerimizin haklarını korumak ve emeklerinin karşılıklarını alabilmeleri için çaba harcamak hepimizin en önemli vatandaşlık görevidir. Bu özel gün vesilesiyle, öz kaynaklarımızın değerlendirilmesinde ve enerjide dışa bağımlılığın azaltılmasında büyük görev üstlenen değerli madenci kardeşlerimin gününü en içten dileklerimle kutluyor, meslek kazalarında yaşamını yitiren maden işçilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” açıklamalarında bulundu.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com