Kurban ihtiyaç sahiplerine el uzatabilmenin en güzel fırsatıdır
10-08-2019 Bu haber 73 kez okundu
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Doğan, mesajında birlik, beraberliği pekiştiren, milli, manevi duygular ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı bir Ku
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Doğan, mesajında birlik, beraberliği pekiştiren, milli, manevi duygular ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı bir Kurban Bayramı'nı daha karşılamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
Bayram günlerinin, milletçe bir ve beraber olarak kutladığı müstesna günler olduğunu ifade eden Doğan, şunları kaydetti:
"Dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, dostluk ve hoşgörü duygularının güçlendiği, sevinç ve mutluluğun milletçe yaşandığı bayram günlerini eş, dost ve akrabalarımız ile yaşamak, yardıma muhtaç ve yalnız yaşayan vatandaşlarımızın yanında olmak, inancımızın ve kültürümüzün bir gereğidir. 'Yakınlaşma, yakın olma' anlamına gelen kurban, Rabbimize yakınlaşma vesilesi olduğu kadar birbirimize de yaklaşma vesilesi olan sosyal dayanışmaya, paylaşmaya dönük bir ibadettir. Kurban, ihtiyaç sahiplerine el uzatabilmenin en güzel fırsatıdır. Kurbanın paylaşılma esası ve bu sosyal yönü bayram sevincinin toplumun tüm kesimlerine yayılmasını sağlar. Zaten bayramlar da ancak böyle bayram olur. Bu duygu ve düşüncelerle kurbanlarımızın Allah katında makbul olmasını diliyor; Hac farizasını yerine getiren kardeşlerimi tebrik ediyor; başta şehit ailelerimiz ve kahraman gazilerimiz olmak üzere, Hataylı hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve bütün İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutluyorum.''
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com