Flaş Haber
Kıyı kenar çizgisinde tansiyon yükseliyor
10-09-2017 Bu haber 223 kez okundu
Samandağ’da son günlerde gündemde olan kıyı kenar çizgisi sorunu gün geçtikçe daha büyük tepkileri beraberinde getiriyor. Kon
Samandağ’da son günlerde gündemde olan kıyı kenar çizgisi sorunu gün geçtikçe daha büyük tepkileri beraberinde getiriyor. Konuyla ilgili olarak gerçekleştirilen toplantıda Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ve Samandağ İlçe Kaymakamı Dr. Cahit Çelik kıyı kenar çizgisi mağdurlarıyla bir araya geldi.
HUKUKİ HAKKINIZI KULLANIN
Samandağ Kültür Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda konuşan Samandağ İlçe Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, hukuk yolunun açık olduğunu ve mağdurların hakkını savunması gerektiği bildirerek, “Bu memlekete hizmet etmek istiyorum. Hukuk ne diyorsa ona uymak zorundayım. Mahkeme kararıyla burası yıkılamaz denildiği süre zarfında burayı yıkmayız. Sağ tarafla ilgili herhangi bir uygulama yok. Türbenin bulunduğu sol taraf yıkılacak. Hukuk nasıl bir karar verirse o şekilde ilerleriz” dedi.
YIKIM KARARI YOK BU UYGULAMA BAŞLATILAMAZ
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ise, Yıkım için destek vermeyeceğini, hiç bir şekilde halkın evlerini başlarına yıkamayacaklarını ve henüz 2 aylık bir sürenin bulunduğunu da sözlerine ekleyerek, “Bizim yerimizde başka bir belediye başkanı olsaydı ce Belediye mülkünün tapusu iptal edilmiş olsaydı ve hakkını hukukunu aramayan bir belediye olsaydı şikâyet edilen taraf olurdu. Bununla ilgili olarak belediyemiz mülkü olan vatandaşlarımızın hakkını takip etti. Belediye olarak mağdur olmanızın tarafında değiliz ve evlerinizi yıkmak istemiyoruz. Hatalarımız oldu ve bunları düzelteceğiz. Yıkım kararı yok ve olmayan karar için bu uygulama başlatılamaz.
YIKIM YAPILAMAZ
Toplantıda bulunan mal sahipleri ise bu duruma itiraz edeceklerini ve kararın tapu iptali olduğunu bu karar ile yıkım yapılamayacağını belirttiler.   
SONUNA KADAR DİRENECEĞİZ
Mağdur olan vatandaşlar yaptıkları açıklamalarda; “Bizler kıyı kenar çizgisinin sağlıklı bir komisyonla yeniden çizilmesini istiyoruz. Biz kıyı kenar çizgisinin çizilmesine değil, talana karşıyız ve yanlış çizildiğini görüyoruz. Bu çizgi 5 defa değiştirilmiştir. Bu karar Samandağ Hakkında alınan siyasi bir karardır. Samandağ’a yöneliktir ve biz ortak hareket edeceğiz. Biz şuana kadar kimseyi kırmadık, saygıda kusur etmedik ama buna rağmen bizi çiziyorlarsa makul bir şekilde direneceğiz. Devlet bizim mülkümüzü elimizden alıyorsa biz de sonuna kadar direneceğiz” ifadelerini kullandılar.
 

Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com